بهترین هاچبک لوکس دنیا کدام است؟ مرسدس بنز A کلاس، بی ام و سری 1 یا آئودی A3

1397/4/16
Content Article Detail

مرسدس‌بنز A کلاس، بی‌ام‌و سری 1 و آئودی A3، مشهورترین هاچبک‌های کامپکت و لوکس دنیا هستند. در این مطلب به بررسی و مقایسه فنی این خودروها می‌پردازیم.
همانند دیگر صنایع، در صنعت خودروسازی هم معمولاً آخرین محصولات بهترین تولیدات هستند. بر اساس این باور عمومی، نسل چهارم مرسدس‌بنز A کلاس به‌عنوان جدیدترین مدل باید در برابر رقبای هم‌وطن خود شامل سری 1 بی‌ام‌و و آئودی A3 برجسته‌تر باشد. اما همیشه نمی‌توان با این منطق در صنعت خودروسازی وارد شد و موارد استثناء فراتر از انتظار همیشگی در برابر افراد قرار می‌گیرد.

Audi A3

متقاضیان خودروهای کوچک خانوادگی با چاشنی کابین لوکس و سواری قابل قبول، باید در محصولات هاچ‌بک آلمان جستجو کنند. بهترین گزینه‌های فعلی با این معیارها را می‌توان در سه مدل مرسدس‌بنز A کلاس، بی‌ام‌و سری 1 و آئودی A3 خلاصه کرد. وب‌سایت انگلیسی Carwow بررسی جالب و جامعی از این سه خودرو انجام داده است که ادامه به آن می‌پردازیم. اما قبل از بررسی بخش‌های مختلف هر مدل، با مهم‌ترین عامل؛ قیمت پایه شروع می‌کنیم. آئودی A3 اسپرت‌بک با قیمت پایه‌ی کمتر از 30 هزار دلار قابل خرید است؛ در مقابل مدل 5 در بی‌ام‌و سری 1 با قیمت 30 هزار دلار و مرسدس‌بنز  کلاس جدید با قیمت 3۴ هزار دلار قرار دارند.

طراحی بدنه و ظاهر خارجی؛ اسپرت باواریا، جذاب اشتوتگارت و محافظه‌کار اینگولشتات

سری یک بی ام و BMW series 1 new 2018


قضاوت در مورد طراحی سری 1 بی‌ام‌و کمی مشکل است که این مورد را می‌توان با مطالعه‌ی نقد و بررسی کارشناسان درک کرد. بدون شک در زیبا یا زشت بودن ظاهر خارجی سری 1 اتفاق نظر وجود ندارد، اما حداقل نسخه‌ی M Sport Shadow کمی متفاوت به‌نظر می‌رسد. سپرهای جلو و عقب سری 1 در این نسخه طراحی تهاجمی‌تر دارد که با قرار گرفتن در جلوپنجره‌ی سیاه رنگ، سراگزوزهای سیاه رنگ، کالیپرهای ترمز آبی رنگ و رینگ‌های بزرگ در مجموع ظاهری اسپرت‌ پیدا کرده است. نسل جدید مرسدس A کلاس در تیپ AMG Line نیز در برابر ظاهر اسپرت بی‌ام‌و با جسارت قرار می‌گیرد. رینگ‌های بزرگ و ارتفاع کمتر هاچ‌بک جدید مرسدس‌بنز را جذاب‌تر کرده است اما شاید چراغ‌های جدید جلو، جلوپنجره و نشان بزرگ مرسدس مهم‌ترین عامل‌های جذب یا دفع مشتریان باشد.آئودی A3 هم داستانی مشابه مرسدس دارد با این تفاوت که تیپ S آن در مقایسه با تیپ‌های ارزان‌تر طراحی جوان پسند‌تری دارد. اسپرت‌بک که در زبان آئودی به‌معنی 5 در است، با داشتن خطوط ملایم بدنه و سقف تاحدودی شبیه مدل‌های استیشن نیز هست.
در مجموع اگر با نمای جلوی مرسدس A کلاس مشکلی نداشته باشید، احتمالاً محصول اشتوتگارتی‌ها جذاب‌تر از هاچ‌بک بی‌ام‌و و آئودی باشد.

طراحی کابین و ظاهر داخلی؛ A کلاس یک بسته‌ی کامل

Mercedes Benz A Class


شهرت طراحان باواریا در خلق کابین‌های لوکس، زیبا و کاربرپسند بر کسی پوشیده نیست. تمام قطعات و پنل‌های به‌خوبی و باکیفیت در کنار هم قرار گرفته‌اند، اما پایین‌تر بودن قیمت سری 1 به‌معنی استفاده بیشتر از پلاستیک نیز هست. البته داشبورد از متریال خوبی ساخته شده و پلاستیک در بخش‌هایی که کمتر در معرض دید قرار دارند، استفاده شده است. به‌طور کلی طراحی بخش روبروی راننده باوجود اسپرت بودن، کمی قدیمی به‌نظر می‌رسد؛ نمایشگر 6 اینچ سیستم اطلاعات و سرگرمی با ریموت کنترل کنسول مرکزی کنترل می‌شود و وضوح قابل قبولی دارد. برای درک عمر بیشتر سری 1 در برابر رقبا، باید به ترمز دستی سنتی آن اشاره کرد چرا که تقریباً تمام خودروهای جدید از ترمز پارک برقی استفاده می‌کنند.

Audi A3

A3 با ترمز پارک برقی و خودکار و پنل فرمان دیجیتال باوجود عمر بالا، هنوز هم تازگی دارد. طراحی کابین A3 در عین سادگی بسیار مرتب و باوسواس انجام شده است؛ وجود متریال با کیفیت و دکمه‌های کنترلی در جایگاه مناسب نشانه‌ای دیگر از سطح مهندسی آئودی است. بزرگ‌ترین به‌روز رسانی A3، پنل دیجیتال فرمان است که می‌توان نمایشگر سیستم اطلاعات و فنی را غیرفعال و فقط از این پنل زیبا استفاده کرد. باید اعتراف کرد که اشتوتگارتی‌ها به‌مانند طراحان آئودی در A کلاس سنگ تمام نگذاشته‌اند. کنسول مرکزی از جنس پلاستیک بی‌کیفیت در کنار دکمه‌های کنترلی سیستم تهویه و اهرم فلاشر و برف‌ پاک‌کن هیچ نشانه‌ای از کیفیت مرسدس در خود ندارند.

Mercedes Benz A Class

البته طراحی کلی کابین جذاب است؛ داشبورد دو طبقه، دریچه‌های هوا با طرح توربین و فرمان مشابه S کلاس در ویژگی‌های قابل توجه فضای داخلی ارزان‌ترین محصول مرسدس‌بنز است. اما بهترین بخش کابین A کلاس، طراحی چسبیده‌ی پنل فرمان و نمایشگر سیستم اطلاعات و سرگرمی هر دو با اندازه 7 اینچ است. کنترل سیستم اطلاعات و سرگرمی از طریق لمس نمایگر، ریموت کنترل کنسول مرکزی یا دکمه‌های تعبیه شده روی فرمان قابل انجام است. البته نمایشگرهای بزرگ و با کیفیت در کنار سیستم راهیاب ماهواره‌ای پیشرفته، جزو پکیج آپشن 3 هزار دلاری هستند.

فضای صندلی‌های ردیف دوم و صندوق عقب؛ A3 جادارترین هاچ‌بک

Audi A3

صندلی‌های ردیف عقب سری 1 فضای نشستن برای افراد بالغ را دارند و باوجود روکش‌های تیره رنگ، پنجره‌های بزرگ نور کافی به کابین می‌رسانند تا فضای کابین دلگیر نباشد. در این بخش، نبودن کنسول مرکزی برای استراحت دست و طراحی نه‌چندان لوکس از امتیاز کلی هاچ‌بک بی‌ام‌و کم می‌کند. همانطور که در تصاویر مشخص است، صندلی‌های عقب A3 از دو خودروی دیگر جادارتر و مناسب سفرهای طولانی هستند. A کلاس برخلاف دو خودروی دیگر در عقب کنسول مرکزی برای استراحت دست دارد اما فضای ردیف عقب آن به‌مانند سری 1 و A3 جادار نیست. در هر سه خودرو فضای مناسب برای نشستن سه سرنشین در عقب وجود ندارد، اما A کلاس در این زمینه از دو رقیب دیگر امتیاز کمتری می‌گیرد.

Audi A3


منبع مقاله : زومیت

دیدگاه جدید