آئودی Q4 جدید، چیزی بیشتر از یک Q3 کوپه!

1397/9/12
Content Article Detail

پیرو معرفی شاسی بلندهای جدید Q8 و E-Tron در اوایل سال جاری، خانواده‌ی قدبلندهای آئودی یک عضو دیگر خواهد داشت: Q4.

این خودرو که با کانسپت TT آفرود در سال 2014 پیش‌نمایش شده طراحی شاسی‌بلندی کوپه خواهد داشت و البته برخی شاخصه‌ها باعث تمایز آن از برادرش یعنی Q3 و دیگر شاسی بلندهای این خودروساز خواهند شد.


مدیر طراحی ظاهری محصولات آئودی می‌گوید: “Q4 چیزی بیشتر از نسخه‌ی کوپه‌ی Q3 خواهد بود.” مدیر آئودی چیز زیادی درباره‌ی این شاسی‌بلند جدید اعلام نکرده اما انتظار می‌رود Q4 جدید در سال 2019 و با قیمت حدودی 28 هزار پوند عرضه شود.

باور بر این است طول این خودرو حداقل 4500 میلی‌متر خواهد بود که حدود 110 میلی‌متر بیشتر از Q3 می‌باشد. به این ترتیب Q4 فضای پای زیادی برای سرنشین‌های عقب خواهد داشت. البته شاید سر افراد قدبلند به سقف تماس پیدا کند چراکه این خودرو از خط سقف خمیده‌ای سود خواهد برد.


اما در کابین هم از متریال لوکس و جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده خواهد داشت. از جمله‌ی این موارد می‌توان به صفحه‌نمایش 9.2 اینچی، پشت آمپرهای فول HD، کنترل حرکتی، شارژ بی‌سیم و… اشاره کرد.


زیرساخت آئودی Q4 پلتفرم MQB گروه فولکس‌واگن خواهد بود و در دل آن هم پیشرانه‌های 4 سیلندر بنزینی و دیزلی قرار خواهند گرفت. مدل پرچم‌دار که احتمالاً RS Q4 نام خواهد داشت شاید از پیشرانه‌ی 5 سیلندر 2.5 لیتری مدل RS3 سود ببرد. همچنین احتمال تولید مدل پلاگین هیبریدی هم وجود دارد.

توضیح: تصاویر به آئودی TT آفرود کانسپت تعلق دارند.

منبع مقاله : پدال

دیدگاه جدید