بررسی آئودی R8 فیس لیفت 2019

1397/9/19
Content Article Detail

آئودی مدتی است که از نسخه فیس لیفت  R8 رونمایی کرده است. این خودرو بر خلاف همقطاران خود کاملا سنتی بوده بطوریکه از سیستم های پرخوران  و موتور کم حجم که امروزه بیشتر توسط رقبا استفاده می شود در این خودرو خبری نیست و بجای آن نیروگاه 10 سیلندر کاملا تنقس طبیعی  وظیفه تامین نیرو را بر عهده دارد.

بروزرسانی صوت گرفته بر روی این خودرو فقط به ظاهر ختم نشده است چرا که موتور 5.2 لیتری فوق نیز با تغییرات صورت گرفته حالا از قدرت بیشتری برخوردار است.

آئودی R8 مدل 2019

اما تغییرات نمای ظاهری خودرو در نمای جلو با بزرگتر شدن جلو پنجره  و انتقال آن به پایین تر آغاز شده تا فضا برای تعبیه سه حفره سنتی باز شود . این سه حفره نشان از کواتروهای دهه 80 میلادی دارد. در نمای عقب نیز شاهد طراحی جدید سپر و خروجی‌های اگزوز الهام گرفته از مدل مسابقه‌ای GT3 خواهید بود.

آئودی R8 مدل 2019

در زیر بدنه تغییر یافته این سوپر اسپرت آلمانی،موتور 10 سیلندر به عاریت گرفته از لامبورگینی وجود دارد که با تغییرات صورت هم اکنون توانش 30 اسب بخار بیشتر شده و به 564 اسب بخار رسیده است. البته نسخه V10 پلاس نسل گذشته در نسخه فیس به کار گرفته شده که با تغییرات صورت گرفته قدرت موتورش از 602 به 612 اسب بخار افزایش یافته است.تمامی بروزرسانی های فوق باعث خواهد شد که این محصول آئودی در مدت زمات 3.1 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

آئودی R8 مدل 2019

در سیستم تعلیق ،فنر ها و دامپر های تغییر ایجاد نشده است  البته چیزی که جدید است آپشن میله‌های ضد غلطش آلومینیومی تقویت شده با فیبر کربن است که جای میله‌های فولادی را می‌گیرد و باعث کاهش 2 کیلوگرمی وزن می‌شود.همچنین فرمان خودرو کاملا حساس به فرامین راننده شده و سیستم الکتریکی-مکانیکی استاندارد بکار گرفته شده در آئودی R8 فیس لیفت بطور قابل توجهی حساس تر شده است. این خودرو از ترمزهای سرامیکی بزرگ‌تر و لاستیک‌های میشلین پایلوت کاپ 2 سود می‌برد.

آئودی R8 مدل 2019

تغییرت خاص دیگری را نمی توان در نسخه بازنگری شده این خودرو مشاهده کرد. البته این بدان معنا نیست که آئودی R8 خودرویی ناقص است .در این خصوص باید گفت بطور قابل محسوس رانندگی خودرو در جاده تغییر نکرده است اما وقتی خودرو را پیست آسکاری در اسپانیا بردیم کمی هیجان بیشتر با این خودرو احساس شد. قدرت بیشتر خودرو به چشم نمی‌آید اما این قلب آهنین 10 سیلندر هنوز هم یک شاهکار است.

آئودی R8 مدل 2019

آئودی R8 در نسخه فیس لیفت خود از ظاهری گیرا تر در کنار موتوری قدرتمند تر و فرمان حساس تر بهره می برد.این تغییرات باعث جذاب تر شدن خودرویی گردیده که قبل از این هم هیجان انگیز بوده است. شاید این خودرو از نظر دینامیک رانندگی به محصولاتی نظیر مک لارن و پورشه نرسد اما همچنان خودرویی با کارکتر خاص خود است.

منبع مقاله : پردیس خودرو

دیدگاه جدید