دوج گرند کاروان، پرفروش‌ترین مینی‌ون بازار ایالات‌متحده

1397/10/16
Content Article Detail

این روزها محبوبیت و فروش کراس‌اوورها به‌طور خیره‌کننده‌ای افزایش یافته و به همین دلیل بسیاری از خودروسازان تعداد کراس‌اوورها را در سبد محصولات خود افزایش داده و حتی آن‌ها را جایگزین محصولات کم‌فروش‌تر خود کرده‌اند. بااین‌حال گروه فیات کرایسلر در سال 2018 بیش از 270 هزار مینی‌ون به فروش رسانده است که دوج گرند کاروان به‌تنهایی 151,927 دستگاه از این فروش را به خود اختصاص داده و پرفروش‌ترین مینی‌ون بازار ایالات‌متحده در سال 2018 لقب گرفته است. این عدد حتی از فروش بسیاری از کراس‌اوورها هم بیشتر است؛ بنابراین شاید مینی‌ون‌ها هنوز محبوبیت خود را از دست نداده‌اند.

نسل کنونی دوج گرند کاروان برای اولین بار در نمایشگاه دیترویت 2007 رونمایی شد و از آن سال تاکنون بدون تغییر در بازار حضور دارد اما هنوز هم فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند و در بازاری که تحت تأثیر شاسی‌بلندها قرار دارد، در سال 2018 افزایش فروش 21 درصدی را نسبت به سال 2017 به ثبت رسانده است. برای مقایسه، شاسی‌بلند محبوب دوج یعنی دورانگو با فروشی بیش از 80 هزار دستگاه در سال 2018، با اختلاف زیادی در پس گرند کاروان قرار گرفته است. این مینی‌ون سالخورده حتی از کراس‌اوورهایی مثل فورد اج و شورلت تراورز هم فروش بالاتری را تجربه کرده است.

نکتهٔ جالب اینکه گرند کاروان با وجود سنی بیش از یک دهه، هنوز هم از کرایسلر پاسیفیکا که مینی‌ون به‌مراتب جدیدتر و مدرن‌تری است، فروش بیشتری دارد. پاسیفیکا طی سال 2018 فروشی برابر با 118,322 دستگاه داشته که نسبت به سال 2017 هیچ کاهش یا افزایشی نداشته است. پس‌ازاین خودرو، هوندا اودیسه با فروش 106,327 دستگاه، در جایگاه سومین مینی‌ون پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته و تویوتا سی‌ینا هم با فروش 87,672 دستگاه در جایگاه چهارم قرار گرفته است؛ بنابراین بازار مینی‌ون‌ها حداقل در ایالات‌متحده هنوز از رونق خوبی برخوردار است. عنوان کم‌فروش‌ترین مینی‌ون این بازار نیز در سال 2018 به کیا سدونا با فروش تنها 17,928 دستگاه رسیده است.

هرچند شاسی‌بلندها مزیت‌های زیادی دارند اما به‌طورکلی برای خانواده‌های پرجمعیت به‌خوبی مینی‌ون‌ها نیستند. در مینی‌ون‌ها فضای بیشتری برای سرنشینان وجود دارد خصوصاً هنگامی‌که شش یا هفت نفر سوار بر خودرو هستند. همچنین دسترسی به ردیف سوم صندلی‌ها حتی در یک کراس‌اوور فول سایز هم به‌آسانی یک مینی‌ون با درهای کشویی نیست. علاوه بر این، مینی‌ون‌های قیمت پایین‌تری نسبت به کراس‌اوورها دارند و دینامیک رانندگی در آن‌ها نیز بیشتر به یک خودروی سواری نزدیک است تا یک پیکاپ؛ بنابراین مینی‌ون‌ها در اکثر زمینه‌ها نسبت به کراس‌اوورها برتری دارند به‌جز از لحاظ ارتفاع از سطح زمین و سامانهٔ چهارچرخ محرک که این موارد هم صرفاً برای کسانی اهمیت دارند که روزانه در مسیرهای خشن و ناهموار تردد می‌کنند.

منبع مقاله : پدال

دیدگاه جدید