معرفی نسل جدید پورشه 911 کابریولت

1397/10/20
Content Article Detail

بررسی خودرو پورشه 911 کابریولیت نسل جدید

کمتر از دو ماه پس از معرفی نسل جدید پورشه 911 در نمایشگاه لس‌آنجلس، حالا سازندهٔ آلمانی نسخهٔ کابریولت این خودرو را هم معرفی کرده است. این اسپرت روباز به یک سقف پارچه‌ای اتوماتیک با ساختاری سبک‌وزن مجهز شده که به‌منظور جلوگیری از باد شدن سقف در سرعت‌های بالا، در درون آن از منیزیم استفاده شده است. این سقف همچنین از یک پنجرهٔ عقب شیشه‌ای یکپارچه هم برخوردار است. این سقف با استفاده از سیستم هیدرولیکی جدید، سریع‌تر از قبل باز و بسته می‌شود. این فرایند در 911 جدید حدود دوازده ثانیه طول می‌کشد و می‌توان تا سرعت 50 کیلومتر بر ساعت سقف را باز یا بسته کرد.


نسل جدید 911 کابریولت در ابتدا صرفاً در مدل‌های کاررا S و کاررا 4S ارائه می‌شود. این مدل‌ها به پیشرانهٔ 3 لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو مجهز هستند که 450 اسب بخار قدرت و 530 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی این موتور در مدل کاررا S توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود که خودرو را ظرف 3.7 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسانده و امکان رسیدن به حداکثر سرعت 305 کیلومتر بر ساعت را برای آن فراهم می‌کند. مدل کاررا 4S اما که به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است، ظرف 3.6 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.


استحکام ساختار نسل جدید 911 کابریولت بیشتر از قبل شده و برای اولین بار امکان سفارش سیستم مدیریت تعلیق پورشه هم برای آن وجود دارد. با سفارش این سیستم، آنتی‌رول بارها سفت‌تر شده و ارتفاع خودرو یک سانتیمتر کاهش پیدا می‌کند. به گفتهٔ پورشه، این تغییرات روی جاده‌ها احساس بهتری به خودرو بخشیده و توزیع وزن را نیز بهبود می‌بخشد. سازندهٔ آلمانی همچنین ادعا کرده که 911 کابریولت جدید به لطف این ویژگی‌ها، خودروی بهتری برای رانندگی خواهد بود.911 کابریولت در ظاهر تا حد زیادی با نسخهٔ کوپه یکسان است و بنابراین همان رویهٔ تکاملی در اینجا هم دیده می‌شود؛ اما نسخهٔ کابریولت از رینگ‌های شیکی برخوردار است که در جلو 20 اینچی و در عقب 21 اینچی هستند. ظاهر آشنا در کابین هم ادامه پیدا کرده است و برای خودرو یک صفحه آمپر ترکیبی دیجیتالی-آنالوگ به همراه یک نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی 10.9 اینچی در نظر گرفته شده است. در اینجا تنها تفاوت میان نسخهٔ کوپه و کابریولت وجود کنترلر اختصاصی برای باز و بسته کردن سقف است. قیمت این ماشین در ایالات‌متحده از 126,100 دلار برای مدل کاررا S کابریولت و 133,400 برای کاررا 4S کابریولت آغاز می‌شود که افزایش قیمت 9 هزار دلاری را نسبت به نسل قبلی نشان می‌دهد. انتظار می‌رودمنبع مقاله : پدال

دیدگاه جدید