بررسی برابوس اولتیمیت E شادو

1397/12/13
Content Article Detail

برابوس از محصول جدید خود با نام اولتیمیت E شادو رونمایی کرد. 

این خودرو که نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی اسمارت فورتو الکتریک درایو کابریولت می‌باشد تنها به تعداد 28 دستگاه ساخته خواهد شد و هم‌اکنون نیز در ژنو حضور پیدا کرده است. برابوس این خودرو را به عنوان محصول هماهنگ با قایق 500 شادو Ops تصور کرده است.



جالب آنکه خودروی موردبحث قیمت عجیب 64900 یورویی دارد.
اولتیمیت E شادو در بحث قوای محرکه بهبودهایی داشته و قدرت پیشرانه آن از 81 به 91 اسب بخار افزایش یافته است. گشتاور خودرو نیز از 160 به 180 نیوتون متر رسیده که همین تغییرات به اسمارت کوچولو اجازه می‌دهد در 10.9 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست یابد و سقف سرعت 130 کیلومتر در ساعت را ثبت نماید. با یک‌بار شارژ نیز می‌توان 125 کیلومتر را با این خودرو رانندگی کرد.



چهار حالت رانندگی برای برابوس اولتیمیت E شادو وجود دارد. حالت استاندارد یا پیش‌فرض قدرت را در حد نرمال نگه می‌دارد. حالت اکو باعث افزایش بازیابی انرژی از ترمزهای احیا شونده می‌شود. حالت اسپورت نیز باعث بهبود پاسخ پدال گاز می‌شود و نهایتاً حالت اسپورت پلاس نیز قدرت اضافی پیشرانه را به ارمغان می‌آورد.



برابوس همچنین کار زیادی روی بدنه‌ی این خودرو انجام داده است. فورتو الکتریک موردبحث دارای رنگ بدنه‌ی خاکستری سفارشی بوده و از کیت بدنه‌ای سود می‌برد که شامل گلگیرهای پهن‌تر و رینگ‌های 18 اینچی نیز می‌باشد. از دیگر قطعات بدنه می‌توان به اسپلیتر جلو، رکاب‌های جانبی گیراتر و دیفیوزر عقب اشاره کرد.



کابین اولتیمیت E شادو نیز با چرم فراوان روی صندلی‌ها، پانل درب‌ها، داشبورد، فرمان و… آراسته شده است. تریم فیبر کربن نیز در اطراف پانل پشت آمپرها، ورودی‌های هوا و ساعت دیده می‌شود. نهایتاً باید به پوشش آلومینیومی پدال‌ها، اهرم تعویض دنده و ترمزدستی اشاره کرد.



قایق برابوس 500 شادو Ops داستان دیگری دارد. این قایق قدرت 493 اسب بخاری داشته و می‌تواند به سرعت 50 نات (92.6 کیلومتر در ساعت) دست یابد.

 
 

منبع مقاله : پدال

دیدگاه جدید