خودروهای سوپراسپرت ناشناخته در نمایشگاه ژنو 2019

1397/12/19
Content Article Detail

نمایشگاه خودرو ژنو 2019 شاهد حضور محصولاتی سوپراسپرت و برقی از شرکت‌های ناشناخته بود که در نوع خود طراحی جالبی داشتند.

بیشترین صحبت در نمایشگاه خودرو ژنو 2019 حول محصولاتی از شرکت‌هایی مانند بوگاتی،فراری و لامبورگینی بود. همه نام‌های بزرگی هستند که مطمئناً علاقه‌مندان دنیای خودرو با آن‌ها آشنایی کاملی دارند. اما زیبایی نمایشگاه ژنو این است که هنوز هم جایی برای شرکت‌های کمتر شناخته‌شده وجود دارد تا بتوانند محصولات جدید خود را معرفی کنند. در این‌جا با ۶ خودروی سوپراسپرت از شرکت‌های ناشناخته آشنا خواهیم شد که شایسته تقدیر هستند.

GFG کانگورواول از همه باید بدانید که GFG کانگورو یک خودروی تمام الکتریکی با ۴83 اسب‌بخار قدرت است. همان‌طور که از نام آن برمی‌آید، کانگورو برای حرکت در انواع زمین‌های دشوار، چند میلی‌متر از زمین بالاتر می‌آید. برای افزایش ارتفاع سواری 1۴0 میلی‌متری این خودروی الکتریکیاز زمین به 2۶0 میلی‌متر، راننده نیاز به کار چندان سختی ندارد؛ بلکه این کار تنها با فشار دادن یک دکمه انجام می‌شود.

پیئش مارک زیرو

همانند کانگورو، پیئش مارک زیرو (Piech Mark Zero) خودرویی کاملاً برقی در کلاس خود است که سیستم محرکه برقی آن بیش از ۴00 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. بااین‌حال برخلاف کانگورو، زیرو مارک برای رانندگی در جاده‌های خاکی تولید نشده است. این شرکت پکیج باتری با نوع سلول کاملاً جدید به بازار عرضه می‌کند که می‌تواند خودروی الکتریکی را طی زمانی کمتر از پنج دقیقه، به 80 درصد ظرفیت باتری برساند. 

پوریتالیا برلینتا


سوپراسپرت پوریتالیا برلینتا (Puritalia Berlinetta) از سیستم محرکه با 9۶۵ اسب‌بخار قدرت بهره می‌برد. این شرکت تنها 1۵0 نمونه از برلینتا خواهد ساخت، هرچند که باتوجه‌به مشخصات موردنظر مشتری و به‌صورت دستی ساخته می‌شوند. قیمت نسخه پایه پوریتالیا برلینتا از حدود ۶2۵ هزار دلار آغاز خواهد شد.

آلماس موله کاستروزیونه آرتیجیانیلAlmas Mole Costruzione Artigianale می‌تواند یکی از محصولات دوست‌داشتنی در نمایشگاه ژنو امسال باشد؛ هرچند که شرکت سازنده نام بسیار سختی دارد و بهتر است آن را به اختصار Mole  صدا بزنیم. خودروی آلماس از صفر تا صد به‌صورت دست‌ساز توسط اومبرتو پالرمو و پائولو اسکودیری طراحی و ساخته شده است. کوپه سوپراسپرت ۴730 میلی‌متر طول و 1980 میلی‌متر عرض دارد، درحالی‌که مشخصات پیشرانه آن نامشخص باقی مانده است.


هیسپانو سوییزا کارمن
ظاهر متفاوت و قدرت 1،00۵ اسب بخاری هیسپانو سویزا کارمن، آن را به یکی از برجسته‌ترین خودروهای نمایشگاه ژنو تبدیل کرد؛ صرف‌نظر از اینکه برخی ممکن است چندان ظاهر آن را دوست نداشته باشند. کوپه کارمن از سیستم محرکه تمام الکتریکی بهره می‌برد و شعاع حرکتی آن با یک‌بار شارژ به ۴00 کیلومتر می‌رسد. گفته می‌شود هیسپانو سویزا کارمن می‌تواند در زمانی کمتر از 3 ثانیه به سرعت 9۶ کیلومتربرساعت برسد. 


 جینتا Akula


جینتا Akula کوپه‌ای طراحی‌شده با ظاهر خودروهای سوپراسپرت قدیمی است. برخلاف سایر خودروهای موجود در این فهرست،  Akulaاز پیشرانه ۶ لیتری خورجینی هشت سیلندر با قدرت حدود ۶00 اسب‌بخار و 70۵ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد. از دیگر نکات برجسته این مدل می‌توان به استفاده فراوان از قطعات فیبر کربن، بهبود آیرودینامیکی و قیمت حدود ۵31 هزار دلار اشاره کرد. 

منبع مقاله : زومیت

دیدگاه جدید