نحوه نامگذاری و تیپ‌بندی محصولات جدید سایپا

  • توسط تحریریه ایرانی کار
  • ۱۲ ماه پیش
  • اخبار
  • ۶۷۴
  • ۰
تیپ‌بندی محصولات جدید سایپا

طبق اعلام رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا، محصولات این گروه خودروسازی طبق یک فرمول خاص، نامگذاری و تیپ‌بندی می‌شوند. به این ترتیب مخاطبان محصولات این گروه خودروسازی، می‌توانند با توجه به نامگذاری و تیپ‌بندی محصولات جدید سایپا شناخت مناسبی نسبت به آن‌ها پیدا کنند. برای دنبال کردن بیشتر این موضوع در ادامه با ایرانی کار همراه باشید.

تیپ‌بندی محصولات جدید سایپا

تیپ‌بندی محصولات جدید سایپا تنها شامل خودروهای سال ۹۹ به بعد شده و قرار نیست نامگذاری محصولات قبلی، دستخوش تغییر شوند.

امیرحسین تابع جماعت، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل گروه خودروسازی سایپا در این زمینه توضیح داد: “در راستای ایجاد تحول در فرآیندهای عملیاتی و معماری برند محصولات، سایپا براي نخستین بار روند نامگذاری و تيپ‌بندی محصولات خود را یکسان‌سازی و ساختارمند کرد تا مشتریان گرانقدر هنگام انتخاب محصول مورد نظر خود نسبت به وضعيت خودرو و ویژگی‌های آن مطلع باشند.”

وی افزود: “از آنجا كه در سنوات گذاشته محصولات سايپا از تيپ‌بندي مشخصي تبعيت نمي‌كرد و یا با تغییراتی در ظاهر و امکانات خودرو نام جديدي براي آن مشخص مي‌شد، با دستور مدیرعامل گروه خودروسازی سايپا موضوع در کمیته نامگذاری محصولات سایپا مطرح و مصوب شد که رويه گذشته تغيير کرده و نسبت به ساماندهی و ساختارمند کردن نامگذاری مدل‌های مختلف از یک محصول اقدام شود.”

این مقام مسئول از گروه سایپا تاکید کرد: “بر اساس رويه جديد، محصولات سايپا با استفاده از حروف اختصاری انگلیسی در ۵ مدل، تيپ‌بندی می‌شوند. اولين تيپ كه تیپ پایه و اولیه محصولات به شمار می‌رود، با پسوند S (نخستین حرف از واژه Standard) مشخص خواهد شد. بدين جهت اگر شما در ليست محصولات سايپا با خودروي سايناS روبرو شديد، به این معناست که این خودرو در سطح پایه و استاندارد قرار دارد.”

او خاطر نشان ساخت: “تيپ بالاتر كه در رده دومين تیپ از محصولات سایپا نامگذاري خواهد شد، با پسوند G برگرفته از واژه Graded شناخته می‌شود. زمانی كه در كنار نام يك مدل خودرو، حرف G درج شود به معنای آن است که این خودرو امکانات و آپشن‌های بیشتری نسبت به مدل S دارد.”

وی توضیح داد: “نشانه ديگري كه در ساختار تيپ‌بندي محصولات سايپا مدنظر قرار گرفته حرف L است که بعد از نام محصولاتی درج خواهد شد که  Limited Version باشند. محصولات تیپ L آپشن‌های بیشتری نسبت به مدل های S و G خواهند داشت و در صورتی که امکانات فنی و ظاهری قابل توجه بیشتری در محصولات سایپا به کار گرفته شود از پسوند E به معنای Exclusive Version و سپس P به نشانه Premium Version استفاده خواهد شد.”

همین طور تابع جماعت افزود: “علاوه بر این چهار گزینه، سایپا پسوند X از واژه Extra را نیز برای معرفی مدل‌هایی متفاوت از محصولات این گروه خودروسازی در نظر گرفته است.”

طبق اظهارات وی، در صورتی که محصول ارتقا یافته‌ای از محصولات نامبرده و نامگذاری شده، به بازار اضافه شود، از پسوند + (پلاس)، برای آن استفاده خواهیم کرد. همین طور پیشوند Auto برای خودروهای نمونه دنده اتوماتیک، اضافه خواهند شد.

تیپ‌بندی محصولات جدید سایپا

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *