فرایند جدید ثبت نام (احراز هویت) و خرید خودرو

الف : فرایند جدید ثبت نام (احراز هویت)

نکات قابل توجه :
جهت خرید خودرو حتما بایستی ثبت نام اولیه(احراز هویت) مشتری انجام شده باشد و مشتری نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور از سامانه فروش سایپا دریافت نماید.
جهت ثبت نام ، شماره همراه (موبایل) مشتری می بایست بنام خود ایشان باشد همچنین شماره کارتی که از آن پرداخت وجه انجام میشود نیز بایستی بنام مشتری باشد در غیر اینصورت امکان احراز هویت مشتری و پرداخت وجه و ثبت نام نهايي وجود ندارد.
در صورتیکه مشتری در قرعه کشی برنده نشود مبلغ دریافت شده به شماره شبایی مسترد میشود که مشتری در فرآیند احراز ثبت می نماید. لذا مشتری تعهد می نماید که شماره شبا بنام خود ایشان باشد.
فرآیند احراز هویت از طریق سامانه امتا (مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت) انجام می شود.

ثبت نام/ ورود (احراز هویت)

1

گام اول:

انتخاب گزینه "ورود/ثبت نام" در منوی صفحه اول سامانه

تصویر شماره 1- نمایی از صفحه نخست فروش محصولات

2

تصویر شماره 2- نمایی از صفحه ورود/ ثبت نام

گام دوم: هدایت مشتری به فرم ورود/ ثبت نام در سامانه فروش اینترنتی سایپا

کد ملی را وارد نمایید.

مشتری محترم، در صورتیکه تا کنون ثبت نام نکرده اید، جهت احراز هویت و سپس ثبت پروفایل در سامانه، گزینه "تاکنون ثبت نام نکرده اید؟" را انتخاب نمایید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 3) در صورتی که مشخصات شما از قبل در سامانه احراز گردیده باشد ولی مشخصات حساب شما (شماره کارت ، شبا و تعهدات ) ثبت نشده باشد جهت تکمیل فرآیند به سامانه احراز هدایت می شوید.

در صورتی که مشخصات شما بطور کامل از قبل در سامانه احراز گردیده باشد، جهت تعیین رمز عبور به فرم "بازیابی کلمه عبور" هدایت خواهيد شد. (مرحله بعد ، تصویر شماره 13)

همچنین در صورتی که کلمه عبور خود را فراموش نموده اید، گزینه "بازیابی کلمه عبور" را انتخاب نمایید ، در صورتی که قبلا احراز شده و رمز عبور گرفته اید به صفحه بازیابی کلمه عبور هدایت خواهید شد. (تصویر شماره 13 )

ضمنا اگر احراز شده اید ولی کلمه عبور انتخاب ننموده اید، به فرم "بازیابی کلمه عبور" هدایت می شوید. (تصویر شماره 13)

تصویر شماره 2- نمایی از صفحه ورود/ ثبت نام

3

گام سوم: صفحه اخذ تلفن همراه مشتری

نکته: شماره تلفن همراه مشتری می بایست متعلق به وی بوده و همچنین فعال نیز باشد. در غیر این صورت احراز هویت امکان پذیر نخواهد بود.

در این فرم با وارد نمودن شماره تلفن همراه خود و انتخاب گزینه ادامه، یک کد احراز به شماره همراه وارد شده ارسال می‌گردد و به صفحه بعد هدایت می گردید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 4)

تصویر شماره 3- نمایی از صفحه ورود شماره تلفن همراه (سامانه امتا)

4

تصویر شماره 4- نمایی از صفحه تکمیل اطلاعات و احراز شماره تلفن همراه (سامانه امتا)

گام چهارم: صفحه تکمیل اطلاعات و احراز شماره تلفن همراه

در این فرم جهت تکمیل اطلاعات خود، کد ملی، تاریخ تولد و کد احراز ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد نمایید ضمنا رمز عبور را نیز انتخاب و تکرار نمایید ، این رمز مربوط به سایت امتا می باشد. سپس گزینه "ثبت و تایید" را انتخاب نمایید. (مرحله بعد، تصویر شماره 5)

در صورتی که تلفن همراه ثبت شده با کد ملی شما همخوانی نداشته باشد، پیغام خطایی مبنی بر تغییر شماره تلفن همراه به شما نمایش داده می شود.

تصویر شماره 4- نمایی از صفحه تکمیل اطلاعات و احراز شماره تلفن همراه (سامانه امتا)

5

گام پنجم: صفحه اعطای مجوز ورود یکپارچه

در این فرم توضیحاتی در خصوص طرح ورود یکپارچه کاربران به سامانه فروش اینترنتی شرکت سایپا و سطوح دسترسی های سامانه فروش به اطلاعات شما نمایش داده شده است. ضمنا دسترسی کارت بانکی اصلی شما برای تکمیل احراز ، الزامی است

- شماره کارت بانکی اصلی شما برای تکمیل احراز ، الزامی است لذا با انتخاب گزینه "افزودن کارت بانکی" به فرم "اطلاعات بانکی " هدایت می شوید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 6)

- ضمنا گزینه "اعطای مجوز ورود یکپارچه" ، تا قبل از ثبت شماره کارت غیر فعال است .

- در صورتی که از ادامه فرایند منصرف شده اید، با انتخاب گزینه "عدم اعطای مجوز یکپارچه"، به صفحه ورود/ ثبت نام هدایت خواهید شد.

تصویر شماره 5- نمایی از صفحه اعطای مجوز ورود یکپارچه (سامانه امتا)

6

تصویر شماره 6- نمایی از صفحه اطلاعات بانکی (سامانه امتا)

تصویر شماره 7- نمایی از صفحه افزودن کارت بانکی جدید (سامانه امتا)

گام ششم: صفحه اطلاعات بانکی

- جهت ثبت شماره کارت بانکی گزینه"افزودن کارت بانکی جدید"را انتخاب و شماره کارت بانکی خودرا واردنمایید.(تصویر شماره 7)

- در صورتیکه شماره کارت وارد شده بنام شما نباشد ، با خطا مواجه خواهید شد . در این مرحله اگر شماره کارت بانکی شما به هر دلیل با خطا مواجه شد لطفا یکی دیگر از شماره کارتهای خود را وارد نمایید.

- قابل ذکر است در این فرم ، امکان ثبت چند کارت نیز وجود دارد که یکی از آنها بعنوان کارت اصلی انتخاب می شود.

- لطفا توجه داشته باشید، در هنگام خرید خودرو ، در درگاه بانکی نیز از همین شماره کارتی که در این سامانه بعنوان کارت اصلی وارد می نمایید ، استفاده نمایید.

- با انتخاب گزینه "بازگشت به صفحه اعطای مجوز ورود یکپارچه" ، به فرم اعطای مجوز ورود یکپارچه، هدایت می شوید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 8)

تصویر شماره 6- نمایی از صفحه اطلاعات بانکی (سامانه امتا)

تصویر شماره 7- نمایی از صفحه افزودن کارت بانکی جدید (سامانه امتا)

7

گام هفتم: صفحه اعطای مجوز ورود یکپارچه

در این فرم توضیحاتی در خصوص طرح ورود یکپارچه کاربران به سامانه فروش اینترنتی شرکت سایپا و سطوح دسترسی های سامانه فروش به اطلاعات شما نمایش داده شده است. در صورتیکه اطلاعات بانکی شما درست وارد شده باشد ، آیتم " اعطای مجوز یکپارچه " فعال خواهد بود.

- با انتخاب گزینه "اعطای مجوز ورود یکپارچه"، به فرم تعیین شبا و تعهدات در سامانه فروش اینترنتی گروه خودروسازی سایپا هدایت می شوید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 9)

- در صورتی که از ادامه فرایند منصرف شده اید، با انتخاب گزینه "عدم اعطای مجوز یکپارچه"، به صفحه ورود/ ثبت نام هدایت خواهید شد.

تصویر شماره 8- نمایی از صفحه اعطای مجوز ورود یکپارچه (سامانه امتا)

8

تصویر شماره 9- نمایی از صفحه تعیین رمز عبور

گام هشتم: صفحه تعیین شبا

در این فرم ، شماره شبا مربوط به حساب خودتان را ثبت و جهت جلوگیری از خطا، تکرار آن را نیز ثبت نمایید. با استعلام شماره شبا، نام و نام خانوادگی مشتری صاحب شبا، نمایش داده می شود و به فرم تعهدات هدایت می شوید. (مرحله بعد، تصویر شماره 10)

*در صورتیکه در قرعه کشی برنده نشويد، مبلغ پرداختی شما به این شماره شبا، مسترد خواهد شد لذا خواهشمند است در وارد کردن شماره شبا دقت نمایید.

*پس از پایان ثبت نام، "داشتن گواهینامه" و همچنین "پلاک انتظامی فعال" از مراجع مربوطه استعلام می‌گردد ، و در صورت وجود مغایرت، وجه پرداختی، به مشتری مسترد خواهد شد.

تصویر شماره 9- نمایی از صفحه تعیین رمز عبور

9

گام نهم: صفحه تعهدات

در این فرم تعهدات مربوط به شبا، گواهینامه، پلاک انتظامی، عدم صلح، عدم فروش وکالتی، عدم خرید موفق در 36 ماه گذشته، در رهن بودن خودرو را نیز انتخاب می نمایید. و پس از تایید به فرم تعیین کلمه عبور هدایت می شوید. (مرحله بعد، تصویر شماره 11)

تصویر شماره 10- نمایی از صفحه تعهدات

10

تصویر شماره 11- نمایی از صفحه تعیین رمز عبور

گام دهم: صفحه تعیین رمز عبور برای کاربر

در این فرم رمز عبور دلخواه را وارد نمایید سپس تکرار آنرا نیز ثبت و آیتم تایید را انتخاب نمایید. مرحله احراز به اتمام رسیده و شما جهت تکمیل پروفایل خود به مرحله بعد هدایت می شوید. (مرحله بعد ، تصویر شماره 12)

توجه : از این پس با کد ملی و رمز عبور می توانید برای فرایند خرید خودرو اقدام نمایید.

تصویر شماره 11- نمایی از صفحه تعیین رمز عبور

11

گام یازدهم: صفحه تکمیل اطلاعات کاربر (سایر اطلاعات مورد نیاز)

- در این مرحله تعدادی از فیلد های هویتی و شناسنامه ای با استعلام از ثبت احوال به شما نمایش داده می شود و غیر قابل ویرایش می باشد . شما میتوانید سایر فیلد های ضروری مانند اطلاعات شخصی، آدرس و اطلاعات تماس خود را تکمیل نمایید.

- پس از تکمیل بخش های مربوطه ، گزینه "ثبت اطلاعات" را انتخاب نمایید.

* در صورتیکه اطلاعات وارد شده صحیح باشد، ثبت نام اولیه شما کامل شده است و برای خرید ، از تاریخی که اعلام خواهد شد می توانید با ورود به سایت با ثبت کدملی و رمز عبور اقدام نمایید.

تصویر شماره 12- نمایی از صفحه تکمیل اطلاعات توسط کاربر

12

تصویر شماره 13- نمایی از صفحه بازیابی کلمه عبور

بازیابی کلمه عبور

در این فرم کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. با انتخاب گزینه "ارسال کد تایید"، کد تاییدی برای شماره همراه ارسال می گردد. در انتها با وارد نمودن کد تایید قادر خواهید بود رمز جدیدی برای خود تعیین نمایید.

تصویر شماره 13- نمایی از صفحه بازیابی کلمه عبور

ب : فرایند جدید خرید خودرو در سایت فروش اینترنتی گروه سایپا

نکات قابل توجه :
جهت خرید خودرو حتما بایستی ثبت نام(احراز هویت) مشتری انجام شده باشد و مشتری نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور از سامانه فروش سایپا دریافت نماید.

خرید خودرو

1

گام اول:

انتخاب گزینه "ورود/ثبت نام" در منوی صفحه اول سامانه

تصویر شماره 1- نمایی از صفحه نخست فروش محصولات
2

تصویر شماره 2- نمایی از صفحه ورود/ ثبت نام

گام دوم: هدایت مشتری به فرم ورود/ ثبت نام در سامانه فروش اینترنتی سایپا

- کد ملی و رمز عبور را وارد نمایید .

- گزینه "ورود" را انتخاب نمایید در صورتیکه رمز عبور صحیح باشد شما می توانید نسبت به انتخاب خودرو و ادامه فرآیند اقدام کنید.

در صورتیکه قبلا ثبت نام و احراز هویت نشده اید لطفا با توجه به قسمت اول فایل راهنما نسبت به ثبت نام اقدام فرمائید.

تصویر شماره 2- نمایی از صفحه ورود/ ثبت نام

3

گام سوم:

با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه فروش سایپا می شوید، پس از انتخاب خودروی مورد نظر، در ادامه فرآیند به فرم "اطلاعات مشتری" هدایت می شوید در صورتیکه قبلا پروفایل خود را تکمیل نموده باشید همه اطلاعات به شما نمایش داده می شود و در غیر اینصورت بایستی نسبت به تکمیل اطلاعات شخصی و همچنین ثبت اطلاعات مربوط به محل سکونت و شماره تماس اقدام نمایید.

سپس تمامی اطلاعات مشخصات شما و خودروی ثبت نامی بهمراه تعهدات، نمایش داده خواهد شد (تصویر شماره 3)، در صورتیکه این اطلاعات از نظر شما درست می باشد، می توانید درگاه پرداخت را انتخاب و نسبت به خرید خودرو اقدام نمایید.

تصویر شماره 3- نمایی از صفحه اطلاعات ثبت شده مشتری و خودروی ثبت نامی