اخبار خودرو

جایگزینی خودروهای برقی با بنزینی

وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: برخی صنایع با مشکلاتی در زمینه زیرساخت و یوتیلیتی مواجه‌بوده و خاموشی‌هایی در این صنایع داشتیم که تلاش می‌کنیم این مشکل رفع شود و سال دیگر در این واحدهای صنعتی خاموشی نداشته باشیم و در این ارتباط سرمایه گذاری‌هایی نیز درحال انجام است.

عباس علی‌آبادی شنبه ۲۸ مرداد در حاشیه بازدید از طرح الیاف سازان تویسرکان و طرح شرکت داروسازی این شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: درحال حاضر تمرکز وزارت‌صنعت، معدن و تجارت بحث بهره‌وری به‌ویژه بهره‌وری در حوزه انرژی است چراکه در این حوزه بهره‌وری خوبی نداریم.

وی افزود: تمرکز ما آن است که در بخش‌هایی که انرژی‌بَر هستند از جمله صنایع، بهره‌وری را توسعه دهیم ضمن‌اینکه برخی صنایع با مشکلاتی در زمینه زیرساخت و یوتیلیتی مواجه بوده و خاموشی‌هایی در این صنایع داشتیم که تلاش می‌کنیم این مشکل رفع‌ شود و سال دیگر در این واحدهای صنعتی خاموشی نداشته باشیم و در این ارتباط سرمایه گذاری‌هایی نیز درحال انجام است.

علی‌آبادی با بیان اینکه در بخش مصرف تلاش داریم انرژی به‌دست آمده را به‌خوبی مصرف کنیم، گفت: در این زمینه، خودروهای برقی و جایگزین کردن آنها با خودروهای بنزینی می‌تواند بهره‌وری خوبی در حمل‌و نقل به ویژه تاکسی‌ها به ما بدهد.

وی با اشاره به‌اینکه در این ارتباط جایگزین کردن خودروهای برقی به‌جای خودروهای بنزینی در بهره‌وری انرژی از نقش مؤثری برخودار خواهدبود، افزود: فعلا در زمینه جایگزین کردن خودروهای برقی به‌جای بنزینی استان‌ همدان در اولویت نیست بلکه اولویت ابتدا با کلانشهرهای دارای آلودگی بوده چراکه استان همدان وضعیت خوبی به‌نسبت سایر استان‌ها در زمینه آلودگی دارد اما پس از کلانشهرها حتما در گام‌های بعدی به سراغ استان همدان نیز خواهیم آمد تا از مزیت‌های صرفه‌جویی در سوخت بهره‌مند شود.

وزیرصمت ادامه داد: هدف ما پس‌از بهره‌وری و استفاده بهینه از انرژی، اتمام و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت خواهد بود تا طرح‌های راکد را به حرکت درآوریم ضمن اینکه با جدیت پیگیر این هدف هستیم.

علی‌آبادی در ادامه با بیان اینکه صنعتی‌های تویسرکانی وقتی خوشحال می‌شوند که کاری از روی بررسی انجام شود، یادآور شد: در استان همدان در یک شهرک صنعتی ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده و ۳۱ شرکت در آن مستقر هستند.

وی گفت: تلاش داریم واحدهای این شهرک را به ۱۰۰ درصد بهره‌وری برسانیم البته تعداد زیادی طرح و شرکت راکد در شهرستان داریم که به تدریج این واحدها را فعال خواهیم کرد.

وزیرصمت در رابطه با اولویت تخصیص اعتبارات نیز مطرح کرد: اولویت نخست در تخصیص اعتبارات طرح‌های نیمه‌تمام و سپس طرح‌هایی است که نیاز به سرمایه ثابت دارند.

وی در ادامه یادآور شد: شرکت در مراسم آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی ابن‌سینا، مراسم بهره‌برداری شهرک صنفی- صنعتی بوعلی ۲ همدان به عنوان نخستین شهرک صنفی کشور از جمله اهداف‌بنده برای سفر به استان همدان بوده‌است ضمن‌اینکه با بهره‌برداری شهرک صنفی- صنعتی همدان شرایط خوبی برای بازرگانان به ویژه برای تجمیع ظرفیت آنها برای صادرات فراهم می آید و با وجود این شهرک، بازرگانان این استان جایگاه بیشتری می‌یابند.

وزیر صمت افزود: در شهرستان تویسرکان نیز از طرح جالب الیاف سازان که به‌ دنبال طرحی جهت توسعه طرح خود است و نیز از شرکت داروسازی در زمینه مکمل‌های دارویی بازدید داشتیم که به‌طور قطع از آنها حمایت خواهیم کرد چراکه چنین واحدهای صنعتی اقدام خوبی برای توسعه اشتغال و ایجاد ثروت در کشور هستند و سرمایه‌گذاران به‌این نتیجه رسیده‌اند که حقیقت در بازارهای کاذب نیست بلکه حقیقت در چنین سرمایه‌گذاری‌هایی ایجاد می‌شود.

منبع خبر: عصر خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا