اخبار خودروگروه های خودروسازی

غول خودروسازی گلپایگان بیدار می شود

شرکت دیار خودرو با بیش از دو دهه سابقه فعالیت، فراز و نشیب‌های بسیاری را از لحظه شکل‌گیری تا به امروز پشت سرگذاشته است اما ساختار مالکیتی آن پس از تلاطم‌های سهمگین این دو دهه همچنان در راه توسعه این سرمایه ملی و حفظ و توسعه اشتغال است.

دیار خودرو در ابتدای شکل‌گیری با شراکت بیش‌از ۲۵ قطعه‌ساز کوچک و بزرگ همکار مگاموتور با ماموریت شکل‌گیری قطب سوم صنعت خودرو شکل گرفت اما با تغییرات گسترده در گروه خودروسازی سایپا در همان سال‌ها مسیر مالکیتی و اداره این شرکت دچار تغییرات اساسی شد اما با همت یکی از بنیانگذاران اولیه همچنان ساختار آن حفظ شده و هم‌اکنون در آستانه افزایش تولید ۷۵۰ دستگاه خودرو در ماه می‌باشد که رکورد تولید این شرکت در دو دهه گذشته است.

به‌منظور بالا بردن تیراژ تولید و استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر این واحد تولیدی شنیده می‌شود گروه ماموت و شرکت دیار خودرو تصمیم دارند تا در یک اتحاد مشترک و همکاری، به تولید خودروهای جدید در استان اصفهان و شهر گلپایگان بپردازند.

با این اتحاد و همکاری مشترک بیراه نیست اگر بگوییم که به‌زودی، غول خودروسازی گلپایگان بیدار خواهد شد.

شرکت دیار خودرو هم اکنون ظرفیت تولید ۸۵ هزار دستگاه خودرو در سال را دارد که با تغییرات اندک این ظرفیت تا ۱۵۰ هزار دستگاه در سال قابلیت افزایش دارد.

همچنین باید به خط رنگ پیشرفته و مجهز دیار خودرو به‌عنوان نقطه قوت این شرکت خودروسازی برای عرضه محصولات با کیفیت مناسب اشاره کرد.

یادآور می‌شود که کارخانه دیار خودرو در شهرستان گلپایگان در فاصله ۳۸۰ کیلومتری جنوب‌غربی تهران واقع است. این کارخانه بزرگترین واحد صنعتی و تولید خودرو در شهرستان بوده و اولین خودروسازی در مقیاس انبوه در استان اصفهان می‌باشد. کارخانه در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار همراه با آخرین تکنولوژی خط تولید مکانیزه احداث شده‌است.

منبع خبر: پرشین خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا