قوانین و مقررات بیمه شخص ثالث

با ما در تماس باشید

۰۲۱-۵۴۹۴۵

بخش اول: مقدمه

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات بیمه ایرانی‌کار به دقت ملاحظه فرمائید. استفاده از تمامی خدمات بیمه ایرانی‌کار، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین استفاده از خدمات می‌باشد. کلیه اصول، رویه‏‌ها، محتواهای تولیدی و خدمات ارائه شده در بیمه ایرانی کار منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می‌باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است، بنابراین عمل به قوانین و مقررات سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است.

بخش دوم: تعاریف و اصطلاحات عمومی

 • تعریف کاربر یا بیمه‌گذار:

شخص حقیقی یا حقوقی است که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات بیمه ایرانی کار اقدام می‌کند. بیمه‌گذار یا کاربر طرف تعهد بیمه‌گر است و با پرداخت حق بیمه جان، مال و مسئولیت خود یا دیگری را برای مدت مشخص و معینی، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

 • تعریف بیمه‌گر:

بیمه‌گر شخصی حقوقی است، که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای، دارای مجوز رسمی از “بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران” می‌باشد و در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، تعهد جبـران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشی از حوادث احتمالی طبق شرایط مقــرر در بیمه‌نامه را به عهده می‌گیرد.

 • تعریف بیمه شده:

مورد بیمه شده، شیء یا شخصی است که احتمال تحقق خطر یا خطرات مشمول بیمه نامه برای آن، موجب انعقاد بیمه نامه می‌گردد.

 • تعریف محصول:

به هرگونه خدمتی اعم از بیمه نامه، مشاوره و … اطلاق می‌شود که از جانب وب‌سایت بیمه ایرانی‌کار به کاربر ارائه شده و در ازای آن وجهی دریافت می‌شود.

بخش سوم: شرایط اختصاصی

 1. استفاده مشتریان از خدمات بیمه ایرانی‌کار، به معنی پذیرش قوانین و مقررات آن می‌باشد.
 2. محصولاتی که در بیمه ایرانی‌کار به فروش می‌رسند، منحصر به بیمه‌نامه‌های مختلف هستند و در این درگاه، کالاهای فیزیکی به فروش نمی‌رسند. بنابراین هر بیمه‌نامه که از این وب‌سایت خریداری می‌شود، تابع شرایط عمومی و اختصاصی آن بیمه‌نامه است که توسط نماینده‌ شرکت بیمه‌ مورد تایید “بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران” صادر می‌شود.
 3. تمامی قیمت‌های ارائه شده از طرف شرکت بیمه اعلام می‌شوند، بنابراین به محض دریافت ابلاغیه از نماینده‌ شرکت بیمه‌ مورد تایید “بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران”، حتی پس از پرداخت هزینه توسط مشتری و قبل از صدور بیمه‌نامه، بیمه ایرانی‌کار موظف به اعمال تغییرات می‌باشد و در مواردی که مغایرت قیمت بین حق بیمه و مبلغ پرداختی کاربر وجود داشته باشد، کاربر موظف به پرداخت مابه‌التفاوت خواهد بود.
 4. در صورت انصراف کاربر از دریافت بیمه‌نامه، اگر بیمه درخواستی مشتری صادر نشده باشد، مبلغ پرداختی طی ۷۲ ساعت کاری عودت داده می‌شود در غیر این صورت اگر بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، ملزم به رعایت قوانین داخلی شرکت صادرکننده‌ی بیمه‌نامه می‌باشد.
 5. اگر بیمه‌نامه فعلی بیمه‌گذار دارای الحاقیه باشد، کاربر ملزم به ورود اطلاعات الحاقیه بوده و در مواردی که باید تصویر بیمه‌نامه در وبسایت و یا اپلیکیشن بارگذاری شود، تصویر الحاقیه نیز به همراه بیمه نامه بارگزاری شود.
 6. باتوجه به اینکه بیمه ایرانی‌کار یک بستر آنلاین جهت فروش انواع بیمه‌نامه و خدمات بیمه‌ای است، مسوولیت ارائه اطلاعات صحیح برای صدور بیمه‌نامه بر عهده کاربر است. لذا مسوولیت هرگونه اشتباه در ورود اطلاعات که منتهی به صدور اشتباهِ بیمه‌نامه و در نتیجه ضرر و زیان کاربر یا بیمه ایرانی‌کار شود، بر عهده کاربر است. همچنین در فروش تلفنی، در صورتی که کاربر اطلاعات را به صورت صحیح ارائه کند اما بیمه ایرانی‌کار در ورود اطلاعات وی دچار اشتباه شود، مسوولیت آن با بیمه ایرانی‌کار خواهد بود. در این صورت، کاربر باید ظرف ۴۸ ساعت اشتباه صورت گرفته در ورود اطلاعات به بیمه نامه را کتبا به بیمه‌ایرانی کار متذکر شده و درخواست اصلاح بیمه‌نامه و صدور الحاقیه را اعلام کند. در صورتی که کاربر این کار را انجام ندهد، وی می‌پذیرد که مسوولیت اشتباه بعد ۴۸ ساعت از بیمه ایرانی‌کار ساقط و به وی منتقل خواهد شد.
 7. در صورتی که کاربر در ساعات اداری اقدام به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث از بیمه ایرانی‌کار کند، در صورت صحت اطلاعات کاربر و عدم بروز مشکل در سامانه صدور شرکت بیمه، بیمه‌نامه‌ در همان روز صادر می‌شود. همچنین در صورت خرید بیمه‌نامه در ساعات غیر اداری، بیمه ایرانی‌کار موظف به صدور بیمه‌نامه در اولین روز کاری بعد از خرید می باشد.
 8. صدور و ارسال بیمه‌نامه فقط در شهرهای اعلام شده در وب‌سایت و اپلیکیشن بیمه ایرانی‌کار امکان‌پذیر بوده و در صورتی که آدرس کاربر با شهر و استان انتخاب شده مغایر باشد، امکان صدور بیمه‌نامه وجود ندارد و مبلغ پرداخت شده طی ۷۲ ساعت به کاربر عودت داده می‌شود.
 9. زمان بازدید اولیه جهت کارشناسی، در رابطه با بیمه‌نامه هایی که نیاز به کارشناسی قبل از صدور دارند و اگر مورد بیمه خارج از تهران باشد، طی تماس با مشتری اطلاع رسانی خواهد شد و در صورتی که این زمان به تعویق بیفتد، زمان ارسال بیمه‌نامه نیز دچار تغییر خواهد شد. فاصله میان بازدید و تحویل بیمه‌نامه برای این سفارشات ۷۲ ساعت کاری می‌باشد.
 10. در بیمه هایی که نیاز به کارشناسی دارند، امکان تغییر قیمت بیمه‌نامه بعد از بازدید و کارشناسی وجود دارد.
 11. بیمه ایرانی‌کار به اطلاعات خصوصی کاربران احترام گذاشته و متعهد می‏‌شود از حریم شخصی کاربرانش محافظت و حسن امانت داری را رعایت کند.
 12. ساعات کاری بیمه ایرانی‌کار، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۸ و پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۲، به استثنای تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
 13. پس از ثبت سفارش و پرداخت توسط کابر، بررسی سفارش طبق قوانین بیمه مرکزی انجام خواهد شد، در صورت نقص در قوانین، کاربر موظف به اصلاح نقص و پرداخت مابه‌التفاوت خواهد بود.

بخش چهارم: قوانین ارسال

بیمه ایرانی‌کار در تلاش است تا پردازش و ارسال سفارش‌های مشتریان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. در روزهای عادی پردازش و ارسال سفارش‌ها طبق روال زیر صورت می‌گیرد، اما در بازه‌های زمانی خاصی مانند اسفند ماه، فروش ویژه و جشنواره‌ها، امکان دارد به تناسب روش و محل دریافت سفارش، در زمان ارسال تغییراتی صورت گیرد.

 • ثبت، پردازش و ارسال سفارش:

کلیه سفارش‏‌های ثبت‌شده، نهایتا تا یک روز کاری (شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته، به‌استثنای تعطیلات رسمی) پردازش خواهند شد.

امکان ثبت سفارش در بیمه ایرانی‌کار،‌ در تمامی روزهای هفته و تمامی ساعات شبانه‌روز فراهم است؛ کارشناسان بیمه ایرانی‌کار نیز جهت پشتیبانی و پیگیری سفارش‌ها، در تمامی روزهای کاری از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ بعدازظهر پاسخگوی مشتریان خواهند بود.

قرار گرفتن سفارش در صف پردازش، از طریق ارسال پیام کوتاه و اعلام کد رهگیری، به مشتری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در شرایطی ممکن است فرآیند سفارش‌گیری، به دلایلی توسط بیمه ایرانی‌کار متوقف شود. در واقع بیمه ایرانی‌کار مجاز است بدون اطلاع قبلی سفارش‌گیریِ همه یا برخی از محصولات را متوقف کند. در این شرایط کلیه سفارش‌‏های ثبت‌شده قبل از توقف سفارش گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود.

 • موارد نامتعارف:

در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، بیمه ایرانی‌کار موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع داده و سفارش را لغو یا جایگزین نماید.

 • هزینه‌ها و روش‌های ارسال:

توجه:‌ اولین ارسال برای سفارش‌های بالای سیصد هزار تومان رایگان است.
تهران:
پردازش و ارسال سفارش طبق زمان انتخاب‌شده توسط مشتری در سریع‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

منظور از شهر تهران مناطق ۲۲ گانه (تا کیلومتر ۷ جاده مخصوص و کیلومتر ۷ فتح ) به جز شهر ری است و ارسال مرسولات توسط پیک صورت می‌گیرد. همچنین امکان تحویل در همان روز به‌استثنای ایام تعطیل و بازه‌های جشنواره‌ وجود دارد.

در صورت درخواست مشتری مبنی بر تحویل فوری (کمتر از دو ساعت) هزینه ارسال بر عهده مشتری خواهد بود.

هزینه ارسال بیش از یک بار به عهده مشتری است.

شهرستان:
تمامی سفارش‌های شهرستان به‌صورت رایگان و از طریق پست، طی۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری ارسال می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا