اخبار خودرو

جایگاه داران اجازه جمع آوری کارت سوخت‌ها را ندارند

سخنگوی وزارت نفت با اشاره به اینکه این وزارتخانه، دستوری درخصوص جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌ها صادر نکرده است، اعلام کرد: دولت برنامه‌ای در راستای تغییر قیمت و سهمیه نرخ فرآورده های نفتی ندارد.

براساس اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، «علی فروزنده» در رابطه‌ با اینکه وزارت نفت تصمیمی در زمینه جمع‌کردن کارت‌های سوخت جایگاه‌داران ندارد، گفت: ترجیح می‌دهیم که مردم با کارت سوخت خود، بنزین آزاد  مصرف کنند.

وی در پاسخ به درج بنر این خبر در یکی از جایگاه‌های سوخت کرج، گفت: به جایگاه‌ها ابلاغ شده که اجازه جمع‌آوری کارت‌های سوخت را ندارند. مردم در صورت مشاهده تخلف، به شرکت پخش فراورده‌های نفتی گزارش دهند تا حتماً بررسی و رسیدگی شود.

سخنگوی وزارت نفت همچنین در خصوص صف‌های طویلی که در مرزها برای سوخت‌گیری ایجاد می‌شود، گفت: این صف‌ها موجب آزار مردم شده است.
فروزنده با بیان اینکه در مرزها به دلیل اختلاف قیمت بنزین، مردم با کارت جایگاه‌داران بنزین آزاد می‌زنند و چند کیلومتر آن‌سوتر این بنزین را به فروش می‌رسانند، بیان کرد: ممکن است شورای تأمین استان یا چنین مراجعی در بازه‌های محدود زمانی خواسته باشد که از کارت جایگاه به‌صورت موقت استفاده نشود.

فروزنده بار دیگر تاکید کرد که موضوع عدم اجازه مردم برای استفاده از سوخت جایگاه بنزینی در کرج را هم پیگیری خواهد کرد و مردم نیز می‌توانند با شماره تماس ۵ رقمی ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند.

سخنگوی وزارت نفت در رابطه با واقعی شدن قیمت انرژی تشریح کرد که بنزین اثرات روانی بر جامعه دارد که شامل تفاوت قیمت و تأثیر آن بر قیمت‌هاست. این مسئله حسی نامطلوب به مردم انتقال می‌دهد، لذا دولت برنامه‌ای برای تغییر قیمت و سهمیه و افزایش نرخ ندارد.

فروزنده همچنین تاکید کرد که دولت هر برنامه‌ای در این زمینه داشته باشد، با مردم در میان خواهد گذاشت.

منبع: ایران جیب

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا