اخبار خودرو

از واردات خودروهای کارکرده استقبال می‌کنیم

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در مورد موضع این سازمان در قبال واردات خودروهای دست‌دوم گفت: از واردات خودروهای کارکرده و هر گونه وسیله نقلیه که سطح آلایندگی را از سطح فعلی کاهش دهد، حمایت می‌کنیم. علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط‌زیست، در مورد موضع سازمان محیط‌زیست در قبال واردات خودروهای دست‌دوم گفت: از هرگونه وسیله نقلیه که سطح آلایندگی را از سطح فعلی کاهش دهد حمایت می‌کنیم.مصوبه واردات خودروهای کارکرده اخیرا در شورای نگهبان تایید و با توجه به موافقت هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به قانون تبدیل شد.

براساس این لایحه، واردات خودروهای کارکرده که عمر آنها در محدوده پنج سال است، به شرط دریافت گواهی از سازمان‌های استاندارد و محیط‌زیست مجاز خواهد بود. همچنین در این لایحه تصریح شده است که امکان واردات اتوبوس کارکرده مجاز است. این لایحه برای الحاق به قانون ساماندهی صنعت خودرو و با هدف ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار خودرو از طریق آزادسازی واردات خودروهای کارکرده که قیمت آنها کمتر از خودروهای نوست، تدوین شده است. رئیس سازمان محیط‌زیست در ادامه گفت‌وگو تاکید کرد: تراز آلایندگی شهر تهران به حدی رسیده است که گاهی اوقات وارد آستانه خطر می‌شویم.

در این فضا از هرگونه وسیله نقلیه که جایگزین شود تا میزان آلودگی کاهش یابد حمایت می‌کنیم. سلاجقه تصریح کرد: از واردات خودروهای خارجی و خودروهای زیر ۵ سال کارکرد با توجه به مباحثی که در حوزه کاهش آلایندگی هوا با توجه به کیلومتر پیمایشی که مدنظر قرار گرفته شده وجود دارد، حمایت می‌کنیم.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا