اخبار خودرو

اسقاط ۳۰‌هزار خودرو در نیمسال ۱۴۰۲

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: گواهی اسقاط خودروهای سنگین به میزان قابل قبولی صادر شده است و ما به اسقاط خودروهای سنگین به‌‌‌ویژه خودروهای دیزلی شتاب خواهیم داد. مهران سالاریه در گفت‌‌‌وگو با «رادیو اقتصاد» افزود: طبق مصوبه قانونی واردکنندگان خودروهای سنگین کشنده ملزم هستند به ازای واردات هر خودرو، یک خودروی فرسوده را اسقاط و از رده کاری خارج کنند، اما با توجه به هزینه‌های سنگین متحمل بر مالکان خودرو، تصمیم بر این شد که وارد‌کنندگان به ازای واردات دو خودرو، گواهی اسقاط یک خودرو را صادر کنند.

وی بیان کرد: این روند ضمن نوسازی مناسب، شرایط اقتصادی مالکان خودروهای قدیمی را نیز در نظر می‌گیرد. سالاریه با اشاره به مشکلات پیش‌روی اسقاط خودروهای سنگین و جایگزینی آنها، توضیح داد: متولیان اصلی خودروهای سنگین وزارتخانه‌‌‌های راه و شهرسازی و کشور هستند که باید با ارائه طرح به ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده مبادرت به ساماندهی در این حوزه کنند، ضمن اینکه اجرای این امر نیازمند ارائه تسهیلات و یارانه‌های مستقیم و غیرمستقیم توسط دولت است. رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با اشاره به اسقاط ۳۰‌هزار دستگاه خودروی فرسوده در نیمه نخست امسال، گفت: خودروسازان مکلف هستند در ازای تولید و شماره‌گذاری هر خودرو، یک گواهی اسقاط صادر کنند و با توجه به تیراژ خودروهای تولیدشده، میزان خودروهای اسقاط‌شده قابل قبول نیست و کفاف نیاز جامعه را نمی‌دهد.

وی از نوسازی وانت‌‌‌بارها در آینده‌ای نزدیک و با شرایط ویژه و جذاب خبر داد و افزود: در مورد نوسازی وانت بارها در حال طراحی شرایط جذاب و تسهیلات قابل قبول هستیم و مذاکرات لازم با خودروسازان و اتحادیه‌ها انجام شده است و اطمینان داریم که با استقبال خوب دارندگان این خودروها روبه‌‌‌رو خواهیم شد.سالاریه یادآور شد: دارندگان وانت بارها برای اطلاع از شرایط جدید نیاز به حضور در ستاد ندارند و در این زمینه به‌‌‌زودی اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی انجام خواهد شد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا