اخبار خودروگروه های خودروسازی

امضای قرارداد خرید ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی ایران‌خودرو

قرارداد خرید ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی آتروس ایران‌خودرو بین ایران‌خودرو دیزل و شهرداری کرج منقعد شد و به این ترتیب، کرج در آینده اولین شهر دارای حمل‌و‌نقل پاک می‌شود. جواد توسلی‌مهر، مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل، دیروز دوشنبه سوم مهر در آیین امضای قرارداد خرید اتوبوس‌های آتروس ایران‌خودرو اظهار کرد: در ۴۵ روز اخیر اتوبوس برقی آتروس ایران‌خودرو زیر بار بوده و در سطح شهر تهران درحال تردد است‌‌.

وی افزود: هزینه اتوبوس‌های یزلی به دلیل استهلاک بیشتری که دارند پس از ۵ سال بیش‌از ۲میلیارد تومان است ولی اتوبوس‌های برقی چنین مشکلی را ندارند. مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل تصریح کرد: با وزارت کشور برای تامین اتوبوس داخلی هماهنگی خوبی داریم و از حمایت‌های همه بخش‌های این وزارتخانه تقدیر می‌کنیم. توسلی‌مهر گفت: در دولت سیزدهم و با همراهی وزارت کشور ۱۵هزار قرارداد تولید اتوبوس با تولیدکنندگان داخلی و ساخت ۵هزار ون امضا شده است. مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل گفت: شهرداری کرج اولین شهرداری کشور است که از اتوبوس برقی دارای استاندارد ۸۵گانه استفاده می‌کند.

سید سجاد انوشه، معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، هم در این مراسم گفت: در آغاز فرآیند برقی‌سازی خودروها و به‌ویژه حمل‌و‌نقل عمومی قرار داریم که باید جدی‌تر شود. معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصریح کرد: در قانون هوای پاک برقی‌سازی خودروها و حمل‌و‌نقل عمومی وجود دارد که در برنامه‌های ارائه‌شده آقای وحیدی در وزارت کشور هم هست. انوشه گفت: در سال ۹۲ حدود ۲۲هزار اتوبوس فعال در کشور فعال بود که به‌رغم افزایش جمعیت و نیاز به توسعه حمل‌و‌نقل عمومی، این عدد به ۱۱هزار دستگاه کاهش یافته است. انوشه خاطرنشان کرد: در مهرماه مرحله اول افزوده شدن اتوبوس‌های برقی به ناوگان بی‌آرتی را داشتیم و در دی‌ماه هم مرحله دوم را خواهیم داشت. در مجموع قرارداد ایران‌خودرو دیزل با شهرداری کرج ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا