اخبار خودرو

اولین اتوبوس برقی اسنا تا پایان سال ۱۴۰۲، تولید و عرضه می شود

قرار است تا پایان سال ۱۴۰۲، اولین اتوبوس برقی اسنا تولید و عرضه شود.

شرکت اسنا که زیر مجموعه گروه بهمن محسوب می‌شود و در تولید اتوبوس درون شهری توانسته گام‌های موثری بردارد، هفته گذشته ۲۵ دستگاه از محصولات تولید شده خود را به رانندگان تهرانی تحویل داد تا در آینده‌ای نزدیک در ناوگان اتوبوسرانی پایتخت بکارگیری شود.

آبان ماه امسال نیز در راستای تعهدات منعقد شده، شرکت اسنا ۲۵ دستگاه اتوبوس را با تمام تجهیزات در تبریز به ناوگان اتوبوسرانی تهران تحویل داد.

همچنین قرار است تا پایان سال اولین اتوبوس برقی اسنا تولید و عرضه شود.

شرکت اسنا آمادگی دارد هر ماه تعدادی از این اتوبوس‌ها را مطابق قرارداد تحویل دهد؛ البته تحویل اتوبوس‌ها مستلزم متعهد بودن شهرداری تهران به قرارداد فی‌مابین است.

شرکت اسنا برای تحویل ۵۰ دستگاه اتوبوس‌های دو کابین یا همان BRT به کلان شهر اصفهان نیز قراردادی منعقد کرده‌است.

همچنین این شرکت تولیدکننده اتوبوس با کلان شهر مشهد نیز برای تحویل تعدادی از اتوبوس‌های دو کابین و تک کابین وارد مذاکره شده‌است و به زودی اتوبوس برقی شهری ۹ متری وارد خط تولید خودروسازی اسنا خواهد شد.

تاکنون از قرارداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری با شهرداری تهران، ۷۳ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل تحویل داده شده‌است.

یادآور می‌شود؛ اتوبوس تولیدی شرکت اسنا ۱۲ و ۱۸ متری بوده و در زمره اتوبوس‌های مدرن و پیشرفته محسوب می‌شود. اتوبوس‌های یاد شده از امکاناتی نظیر سیستم تهویه هوا، امکانات ویژه افراد کم‌توان و سالمند و فناوری‌های پیشرفته حفاظت از مسافران برخوردار بوده و با اتکا به توان مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده‌‌است.

در عین حال در داخل این اتوبوس‌ها و تمام صندلی‌ها پورت اختصاصی شارژ USB تعبیه شده و مسافران تا رسیدن به مقصد می‌توانند باتری تلفن خود را نیز شارژ کنند. همچنین در اتوبوس‌ها از سیستم شبیه‌ساز سه بعدی همه جانبه برای حفظ ایمنی در مسیرهای پرتردد استفاده شده‌است.

منبه خبر: پرشین خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا