اخبار خودرو

ایران خودرو با همکاری LAUNCH چین، خودرو طراحی می کند

هم‌زمان با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌‌خودرو در کشور چین، تفاهم‌نامه توسعه همکاری در زمینه طراحی، مهندسی و توسعه محصول بین گروه صنعتی ایران‌خودرو و شرکت LAUNCH چین منعقد شد.

این اقدام در راستای مجموعه اقدامات استراتژیک گروه صنعتی ایران‌خودرو برای ایجاد تحول در توسعه محصولات با کیفیت و مطابق با فناوری‌های روز دنیا صورت گرفته است.

براساس این گزارش، توافق یادشده، در ادامه توافقات صورت گرفته برای داخلی‌سازی گیربکس دوکلاچه WET-۷DCT و توافق‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک با گروه صنعتی دانگ‌فنگ که با حضور وزیر صمت امضا شد، می‌تواند گام بزرگی در ایجاد تحول در ایران خودرو باشد.

شرکت LAUNCH یکی از بزرگ‌ترین و باقدمت‌ترین مراکز طراحی خودرو در کشور چین است که با ایجاد ۲۷ شعبه در کشور چین و چهار کشور دیگر، همکاری‌های نزدیکی با بیشتر خودروسازان چینی در حوزه طراحی و مهندسی خودرو و سیستم‌های زیرمجموعه خودرویی دارد.

تجربیات این شرکت در حوزه طراحی استایل، طراحی بدنه و تزیینات، طراحی شاسی و سیستم‌های دینامیک خودرو، محاسبات مهندسی CAE، طراحی و مهندسی قوای محرکه و همچنین مهندسی و کیفیت تولید انبوه در خودروهای سواری و تجاری و در حوزه خودروهای پاک از جمله هیبریدی و برقی، طیف گسترده‌ای از همکاری‌ها به‌منظور انتقال و ارتقای دانش‌فنی را برای گروه صنعتی ایران‌خودرو و صنعت خودروی ایران به‌همراه خواهد آورد.

طی این توافق‌نامه مقرر شده‌است، با ایجاد این مرکز مشترک در ایران، مهندسان و متخصصان حوزه طراحی و مهندسی خودرو از دو طرف در این مرکز مستقر شده و نسبت‌به اجرای پروژه‌های مشترک، اقدام کنند.

این برای اولین‌بار در تاریخ صنعت خودروی ایران است که یک شرکت مطرح بین‌المللی در زمینه طراحی و مهندسی خودرو نسبت‌به تاسیس دفتر مشترک طراحی با یکی از خودروسازان داخلی اقدام کرده‌است و امید می‌رود، تدوام این همکاری موجب ارتقای دانش فنی و مهندسی خودرو و افزایش کیفیت محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو شود.

منبع خبر: پرشین خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا