اخبار خودرو

برای تعویض رایگان مخازن تاکسی‌ های دوگانه‌ سوز چه کنیم؟

طرح تعویض رایگان مخازن تاکسی‌‌های دوگانه‌‌سوز در کشور آغازشد و از محل این طرح می‌توان حدود ۱۰۰ هزار مخزن خودرو را تعویض کرد.

مالکان تاکسی‌های دوگانه‌سوز که تاریخ انقضای مخزن آنها فرارسیده (۱۵ سال سن) می‌توانند با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir برای تعویض مخزن خود ثبت‌نام و پس از دریافت نوبت از نزدیک‌ترین کارگاه، مخزن خودرو خود را تعویض کنند.

فهرست خودروهایی که عمر مخازن آنها پایان یافته است، از سوی وزارت کشور به مدیریت طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام‌شده و براساس آن فهرست، خودروها قابل شناسایی و قادر به ثبت‌نام در سایت اعلام‌ شده خواهند بود.

مالکانی که پس‌از ثبت‌نام، پیامک مشمول نبودن دریافت کردند، لازم است به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و چنانچه مخازن فرسوده و معیوب تشخیص داده شود، از طریق مراکز معاینه خودرو یادشده به اتحادیه تاکسیرانی استان برای تعویض مخازن معرفی می‌شوند.

این طرح به‌‌صورت کاملاً رایگان و از محل مصوبه ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر اجرایی شده‌است و کارگاه‌ها حق دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای برای تعویض مخزن ندارند.

براساس اعلام وزارت نفت، این طرح از سوی کارگاه‌های منتخب انجام می‌شود و نوبت‌دهی برای تعویض کمتر از یک هفته انجام خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود که تمام کیت‌ها و مخازن ساخت کشور ایران است و از محل این طرح می‌توان حدود ۱۰۰ هزار مخزن خودرو را تعویض کرد.

منبع خبر: پرشین خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا