اخبار خودرو

بهبود روند شاخص C100 خودروی شاهین/ ارتقای عملکرد کیفی قطعات و مجموعه های مونتاژی خودرو شاهین

بر اساس شاخص C100 که یکی از شاخص‌های اصلی خودروساز جهت پایش کیفیت قطعات است و از تقسیم تعداد قطعه تعویض شده طی سه ماه بعد از فروش به تعداد خودرو فروخته شده در همان ماه ضربدر ۱۰۰ اطلاق می‌شود، عملکرد کیفی قطعات و مجموعه‌های مونتاژی خودرو شاهین نسبت سال‌های گذشته بهبود قابل توجه و چشمگیری داشته است.

با طی‌کردن فرایند کیفی قطعات و مجموعه‌های مونتاژی خودرو، شاخص C100 که نشان دهنده شمار قطعاتی است که در سه ماهه اول در ۱۰۰ خودرو تعویض شده، عدد ۲۸ در نیمه اول سال ۱۴۰۱، کسب شده است. بر این اساس شاخص C100 خودروی شاهین در نیمه دوم سال گذشته به عدد ۲۲ رسیده و این در حالی است که عدد یاد شده در نیمه دوم سال ۹۹، بیش از ۱۲۵ بوده است.

با توجه به بیش از ۲۴۰ پروژه کیفی تعریف و انجام شده در گروه خودروسازی سایپا به منظور کیفی‌سازی محصولات و افزایش رضایت مشتریان در ۱۷ ماه اخیر، مراجعه به نمایندگی‌ها کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است. به طوری که گزارش اخیر خودروی شاهین نشان می‌دهد که با وجود افزایش ۵۰۰ درصدی تولید روزانه و با توجه به پروژه‌های کیفی تعریف شده، مراجعه مردم به نمایندگی‌ها ۵۰ درصد کاهش یافته است.

هدف گروه خودروسازی سایپا بر اساس ماده هفت، ۸ فرمان ابلاغی رئیس جمهور مبنی بر افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل، این است که برنامه‌های جامع خود برای ارتقا کیفیت محصولات گروه را با سرعت و دقت اجرایی کند تا رضایت مشتریان کسب شود.

منبع خبر: سایپا نیوز

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا