اخبار خودرو

تاخیر در تولید محصول مشترک هوآوی و چری

هوآوی اعلام کرد کمبود نیمه‌رسانا و مسائل جابه‌جایی کارخانه که باعث تاخیر در تولید و تحویل سدان لوکسید اس ۷ شده است، از ماه آینده حل خواهد شد. رسانه‌های چینی به نقل از ریچارد یو، مدیرعامل و رئیس راهکارهای خودروی هوشمند هوآوی، گزارش کردند تاخیر در تولید و تحویل سدان لوکسید اس ۷ که محصول مشترک هوآوی و چری است، از ماه آینده حل خواهد شد.

رویترز در ژانویه گزارش کرده بود شرکت‌های چری و چانگان اتو که شریک دیگر هوآوی است، به هوآوی شکایت کرده بودند که مسائل مربوط به واحد رایانشی، باعث تاخیر در تحویل مدل پرچمدار آنها شده است. سدان لوکسید اس ۷ که نخستین مدل برند خودروی برقی لوکسید چری است، حدود ۲۹هزار دستگاه سفارش تا ۲۸نوامبر دریافت کرده است. لوکسید در ژانویه اعلام کرد اگر خریداران نتوانند در مدت مورد وعده، خودروی خود را تحویل بگیرند، ۱۰هزار یوان به عنوان جبران خسارت دریافت خواهند کرد. قیمت اس ۷، از ۲۴۹هزار و ۸۰۰یوان (۳۴هزار و ۷۱۶دلار) آغاز می شود. این برند در نوامبر با تبلیغات زیاد هوآوی پیرامون آن، تاسیس شد. مدیرعامل هوآوی پیش از این مدعی شده بود اس ۷، مدل اس تسلا را از نظر عملکرد شکست خواهد داد و قیمت کمتری از مدل ۳ تسلا خواهد داشت.

مدیرعامل هوآوی در رویداد سالانه EV۱۰۰ اعلام کرد کسب‌وکار خودرویی این شرکت که سال گذشته میلیاردها یوان ضرردهی داشت، احتمالا از آوریل با فروش قوی مدل‌های میان متوسط و بالای ساخت شرکایش، سودده می‌شود. هوآوی واحد خودروی هوشمند خود را در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی کرد و قصد دارد به شرکت آلمانی بوش دوران خودروی برقی هوشمند، تبدیل شود و نرم‌افزار و قطعات برای شرکایش تامین کند. اما این واحد، تنها واحد ضررده در میان ۶ واحد اصلی هوآوی بوده و در نیمه اول سال ۲۰۲۳، تنها یک‌میلیارد یوان درآمد به همراه داشت که در مقایسه با درآمد کلی ۳۱۰.۹میلیارد یوان این شرکت، ناچیز است. بر اساس گزارش رویترز، هوآوی سال گذشته اعلام کرد این واحد را به یک شرکت مستقل تبدیل می‌کند که فناوری‌ها و منابع این واحد را دریافت کرده و از شرکایی مانند شرکت خودروسازی چانگان، سرمایه‌گذاری جذب خواهد کرد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا