اخبار خودرو

ترخیص خودروهای وارداتی در گرو توافق صاحب کالا و گمرک

رئیس سازمان‌‌ ملی استاندارد ایران افزود: علت دپوی این خودرو‌ها در گمرکات، عدم توافق صاحب کالا و گمرک درخصوص ارزش‌‌گذاری است در واقع این خودرو‌ها در ابتدا باید ارزش‌‌گذاری شود تا امکان اظهار و ترخیص آن‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به‌ وجود ۱۲۱۷ دستگاه خودرو تجاری و سواری وارداتی در گمرک بندر شهیدباهنر بیان داشت: تعدادی از این خودرو‌ها از گذشته در گمرک بوده و تعدادی نیز اخیرا وارد گمرک شده‌ است، علت دپوی این خودرو‌ها اختلاف صاحب کالا با گمرک درخصوص ارزش‌‌گذاری است، بنابراین در جسله‌ای که اخیرا در استان هرمزگان برای روان سازی ترخیص کالا‌های رسوب شده در گمرکات برگزار شد، مقرر شد درصورتی که صاحب کالا و گمرک درخصوص ارزش‌‌گذاری این خودرو‌ها به‌ توافق نرسیدند، این خودرو‌ها به‌عنوان اموال متروکه اعلام و به مزایده گذاشته‌ شود تا شرایط ترخیص آن از گمرکات فراهم شود.

اسلام‌پناه گفت: سازمان استاندارد ایران کاملا موافق واردات خودروی با کیفت و رقابتی است، اما برخی مغلطه می‌کنند مبنی براینکه سازمان استاندارد مخالف واردات خودرو است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بیان داشت: طیفی از اشخاص حقیقی و حقوقی حاضر نیستند خطا‌ها و مشکلاتی که در حوزه واردات خودرو متعلق به آن‌ها است را بپذیرند و لذا نقطه‌های تاریک خود را پشت هیمنه سازمان ملی استاندارد پنهان می‌کنند.

وی با تاکید براینکه سازمان ملی استاندارد با واردات میلیون‌ها خودروی با کیفیت و رقابتی هم موافق‌است، گفت: برخی ظرفیت این واردات را ندارند و می‌گویند سازمان استاندارد مخالفت می‌کند در حالی که اینطور نیست.

منبع خبر: عصر خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا