اخبار خودرو

تصادف خودران‌های تسلا دردسرساز شد

خودروی تسلا مدل وای Y در بزرگراه ۵۶۱ کارولینای شمالی در حالت خودران بوده و با سرعتی حدود ۷۲ کیلومتر در ساعت به تیلمن میچل ۱۷ساله برخورد کرده است. این یکی از ۷۳۶ تصادف خودرو‌های تسلا در آمریکا از سال ۲۰۱۹ است.

اطلاعات منتشرشده توسط اداره ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا نشان می‌دهد که تعداد چنین تصادف‌هایی در چهار سال گذشته افزایش یافته است که نشان‌دهنده خطرات مرتبط با استفاده گسترده‌تر از فناوری خودران تسلا و همچنین حضور رو به رشد این خودرو‌ها در جاده‌های این کشور است. داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد مرگ‌ومیر و جراحات جدی مرتبط با خودرو‌های خودران نیز به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. جدیدترین داده‌ها حاکی از دست‌کم ۱۷ حادثه مرگبار روی داده است. ۱۱ مورد مربوط به ماه مه گذشته است. پنج مورد با جراحت جدی همراه بود. همچنین به گزارش ایسنا شرکت خودروسازی تسلا سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی اسپانیا را بررسی می‌کند.

یک منبع آگاه به رویترز گفت سازنده خودروهای الکتریکی آمریکایی تسلا، در حال مذاکره با رهبران دولت منطقه‌ای والنسیا در اسپانیا برای سرمایه‌گذاری در خودرو است. سخنگوی دولت منطقه‌ای والنسیا به رویترز گفت با یک شرکت ناشناس درباره یک سرمایه‌گذاری بزرگ خودرو جلسات و گفت‌وگوهایی داشته است، اما با توجه به محرمانه‌بودن مذاکرات از ارائه جزئیات بیشتر اجتناب کرد. یک منبع دیگر تایید کرد که شرکت مورد‌نظر تسلاست. روزنامه تجاری اسپانیایی سینکو دیاس اعلام کرد که این سرمایه‌گذاری یک کارخانه خودروسازی خواهد بود و می‌تواند به ۵/ ۴میلیارد یورو (۸۳/ ۴میلیارد دلار) برسد. رویترز نتوانست مقدار سرمایه‌گذاری احتمالی و نوع آن را تایید کند.

در بیانیه‌ای، دولت والنسیا وجود توافق‌نامه با تسلا را رد کرد. تسلا بلافاصله به درخواست برای اظهارنظر پاسخ نداد، در‌حالی‌که دولت مرکزی اسپانیا از اظهار‌نظر اجتناب کرد. اسپانیا دومین تولیدکننده بزرگ خودرو در اروپاست. خودروساز آلمانی فولکس‌واگن سال گذشته اعلام کرد که ۱۰میلیارد یورو برای ساخت یک کارخانه باتری ۴۰ گیگاوات‌ساعتی در سائونتو، نزدیک والنسیا، سرمایه‌گذاری خواهد کرد و تولید آن تا سال ۲۰۲۶ آغاز خواهد شد. بر اساس گزارش رویترز، والنسیا، در شرق اسپانیا، محل کارخانه خودروسازی فورد است که قصد دارد تولید خودروهای الکتریکی را در آنجا آغاز کند. تسلا تا امروز به برنامه‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا اشاره نکرده است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا