اخبار خودرو

توقف کامل تولید پراید ؛ خط پایان

سرانجام وعده گروه خودروسازی سایپا در خصوص توقف کامل تولید پراید عملیاتی شده و خط تولید این خودرو برای همیشه خاموش گردید. این اتفاق با انتشار عکسی از سوی شرکت سایپا اعلام شد و دیگر شاهد تولید خودرویی با مشخصات پراید در این کارخانه خودروسازی نخواهیم بود.

توقف کامل تولید پراید

پراید برای مدت ها یکی از ارزان قیمت ترین خودروهای موجود در بازار بوده و علی رغم مشکلات ایمنی زیادی که با آن همراه بود، انتخاب بسیاری از خانواده های ایرانی به حساب می آمد. قیمت پایین در کنار مصرف کم بنزین و سایر موارد، باعث می شد تا این خودرو به عنوان ساده ترین خرید وسیله نقلیه محسوب شده و معاملات آن بالاترین نرخ را به خود اختصاص دهد.

پس از حواشی بسیار در خصوص ایمنی پایین پراید و دیگر موارد مربوط به آن، سرانجام گروه خودروسازی سایپا چندی پیش اعلام کرد که به زودی تولید این خودرو را متوقف ساخته و دیگر در این کارخانه خودروسازی هیچ دستگاه پراید تولید نخواهد شد.

البته این موضوع اگر چه به لحاظ ایمنی مردم خبر خوشی به حساب می آید، اما از منظری دیگر با نبود هیچ جایگزین ارزان قیمتی برای پراید، سوال بزرگی شکل می گیرد که خانواده های متوسط رو به پایین، چطور باید وسیله نقلیه خریداری کنند؟ این چیزی است که با در نظر گرفتن قیمت های افسارگسیخته فعلی، به مراتب پرمساله تر به نظر می رسد. شاید پیشتر می شد تیبا صندوق دار را به عنوان خودروی بعدی (به لحاظ قیمتی)، بعد از پراید متصور بود و کمی پرداخت بیشتر، به خرید آن منجر می شد؛ اما قیمت خودروهای فعلی و نرخی که برای تیبا و سایر خودروهای نزدیک به آن اعلام شده است، خرید این خودرو را نیز برای خانواده های با وضعیت اقتصادی کمتر از متوسط، با سختی همراه ساخته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا