اخبار خودرو

ثبت نام ۱۱ خودروی وارداتی تمدید شد

به‌دنبال تأخیر در ثبت‌نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی زمان ثبت‌نام یک‌روز تمدید شد . برهمین اساس متقاضیان تا امروز سه‌شنبه ۳۰ فرصت دارند تا با مراجعه به سایت نسبت‌به انتخاب خودروها اقدام کنند.

براساس اعلام سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ثبت‌نام متقاضیان خرید ۱۱ خودرو وارداتی از ۲۷ آبان‌ماه آغاز و قرار بود دیروز دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه مهلت ثبت‌نام به اتمام برسد، اما تقدسی مدیر سامانه یکپارچه در همین ارتباط گفت: قرار بود سامانه از همان ساعات نخست روز شنبه برای متقاضیان قابل دسترسی باشد اما بنا به دلایلی روند ثبت‌نام به بعدازظهر موکول شد که همین امر باعث شده تا مهلت ثبت‌نام تمدید و آن را به پایان روز سه‌شنبه ‍۳۰ آبان ماه تغییر دهیم.

وی درخصوص عرضه خودروهای جدید داخلی در سامانه یکپارچه هم افزود: هم‌اکنون درحال مذاکره به خودروسازان برای اعلام لیست خودروها و جمع‌بندی برای فروش آنها هستیم که به‌محض نهایی شده اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در این مرحله از فروش برآورد قیمت فروش ۷ خودرو در مبادی ورودی قطعی اعلام شده که اسامی آنها به شرح زیر است:

علاوه براین برآورد قیمت فروش محاسباتی ۴ خودرو علی‌الحساب در مبادی ورودی نیز به شرح زیر اعلام شده‌است:

البته عدم واریزوجه حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس‌از انعقاد قرارداد نسبت‌به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- درصورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تأخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

تبصره ۸- تخصیص خودرو در این مرحله براساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت‌نام‌کنندگان خودرو وارداتی که در مرحله قبل، اولویت اول خودروی انتخابی ایشان لحاظ شده‌است، امکان تغییر سفارش را ندارند. ولی آن دسته از ثبت‌نام‌کنندگان خودرو وارداتی که اولویت‌های بعدی انتخابی ایشان لحاظ شده‌است و هنوز دعوت‌نامه‌ای از شرکت‌ها دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی‌از خودروهای فوق را دارند، می‌توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت‌به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید براساس فهرست فوق اقدام نمایند.

*درصورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی به قوت خود باقی است.

* درصورت لغو سفارش قبلی، اولویت قبلی برای دریافت خودروی حذف و باید انتخاب جدید انجام شود.

* تا زمانی که متقاضیان عرضه‌های قبلی خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای آن خودروها برای سایر اولویت‌ها صورت نخواهد گرفت.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا