اخبار خودرو

جهش تکنولوژی در سایپا و جهش تولید

به گزارش ایرانی کار به نقل از سایپا نیوز، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی آقامحمدی، از مرکز تحقیقات و نوآوری کارخانه خودروسازی سایپا دیدن کرده و با دنبال کردن فرآیند نوآوری و تولید محصولات داخلی خودروسازی، جهش تکنولوژی در سایپا را با جهش تولید همراستا دانسته و اقدامات این گروه خودروسازی را شایان تقدیر دانست.

جهش تکنولوژی در سایپا

علی آقا محمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری کارخانه خودروسازی سایپا اعلام داشت: با توجه به استقبالی که از خودروهای داخلی در بازار صورت گرفته است، توصیه می شود که تولیدکنندگان خودرو و قطعه نسبت به رشد تولید و پاسخ به درخواست متقاضیان تلاش بیشتری کنند. خوشبختانه یکی از مجموعه هایی که در این حوزه سطح فعالیت های خود را گسترش داده، گروه خودروسازی سایپا است.

این مقام مسئول عنوان ساخت: گروه خودروسازی سایپا نسبت به رشد تولید، ایجاد نوآوری در محصولات و تولیدات به روز، برنامه های جامعی تدوین کرده و براساس آن در حال فعالیت است.

وی تاکید کرد: مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا کارهای بزرگی انجام داده است که به زودی نتیجه فعالیت تیم علمی و مهندسی این بخش با عرضه محصولات جدید در بازار نمایان می شود.

علی آقا محمدی خاطر نشان ساخت: بهره گیری از تکنولوژی های روز، ارتقا ایمنی خودروها و افزایش امکانات خودرو، بخشی از فعالیت هایی است که در مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا در حال انجام است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تا پایان سال جاری گروه خودروسازی سایپا محصولات جدید خود را روانه بازار خواهد کرد و برنامه دارد تا سه سال آینده نیز ۹ محصول جدید دیگر وارد بازار کند که این امر با وجود تحریم های ظالمانه کار بسیار بزرگ و قابل تقدیری است.

وی با اشاره به لزوم نوآوری و تنوع محصولات گفت: دیگر مانند سال های گذشته شاهد تولید چند مدل محدود خودرو نخواهیم بود چرا که سایپا قصد دارد با توجه به سلایق و نیاز مردم نسبت به طراحی و تولید خودرو اقدام کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: یکی دیگر از اقدام هایی که گروه خوردوسازی سایپا مجدانه در حال پیگیری است تعریف روش های متنوع فروش با هدف تعادل بازار است؛ با این اتفاق نوسان قیمت خودرو کاهش پیدا خواهد کرد.

همین طور وی به موضوع قیمت گذاری خودروها پرداخته و تاکید کرد: برای آنکه خودروسازان از زیان خارج شوند بهتر است که نظام قیمت گذاری خودرو با تغییراتی همراه شود، در حال حاضر عواملی غیر از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از رشد قیمت خودرو در بازار خودرو سود می برند و با تغییر فرآیند قیمت گذاری می توان بازار خودرو را با شرایط بهتری مدیریت کرد.

این عضو از اعضای تشخیص مصلحت نظام، جهش تولید در سایپا را تحسین برانگیز خوانده و گفت: برای اینکه در جهش تولید به موفقیت های خوبی دست یافت توصیه می کنم که برنامه ریزی برای افزایش عمق ساخت داخل صورت گیرد.

وی در نهایت گفت: شعار گروه خودروسازی سایپا، جهش تولید از طریق جهش تکنولوژی است. این شعار نشان می دهد که رشد تولید در این کارخانه خودروسازی با جهش تکنولوژی عملیاتی خواهد شد و از سویی باید عنوان کنم که این خودروساز به سمت جهش تکنولوژی گام برداشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا