اخبار خودرو

خودروسازها ملزم به اجرای تعهدات خود برای تحویل خودروها هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تحویل خودروهای وارداتی به‌متقاضیانی که پول خود را به‌حساب شرکت‌ها واریز کرده‌اند، توضیح داد: مطمئن هستم که شرکت‌ها به تعهدشان در این زمینه عمل خواهند کرد.

عباس علی آبادی- وزیر صنعت، معدن و تجارت – با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه‌خبری ،‏ برنامه‌ها و عملکرد وزارت‌صمت در دولت سیزدهم را تشریح کرد.

زیرساخت برقی‌شدن خودروها در تهران تا پایان سال

وی از مهیا شدن زیرساخت برقی‌شدن خودروها در تهران تا پایان سال خبر داد و گفت: ۷۰ ایستگاه شارژ سریع خودرو در تهران هفته آینده راه‌اندازی می‌شوند که تا ۵۰۰ کیلومتر امکان طی مسیر روزانه برای خودروها را به همراه خواهد داشت.

به گفته وی در حال‌حاضر نه‌تنها خودروهای داخلی تولید شده بلکه حتی خودروهای مونتاژی هم تولید شده و درحال طی مسیرش است و به زودی اطلاعاتی را در این زمینه خواهم داد.

وی با بیان اینکه سیاست تولید انبوه خودروهای برقی را دنبال خواهیم کرد، گفت: اگر اراده ملی حمایت دولت تداوم پیدا کند، سال آینده شاهد عرضه انبوه خودروهای داخلی برقی به‌بازار خواهیم بود. الان مسیر تولید انبوه اتوبوس‌برقی تقریبا شروع شده و شاید در همین سال جاری مردم تعداد قابل توجهی اتوبوس ساخت داخل در شهر مشاهده کنند.

علی آبادی ادامه داد: در زمینه موتورسیکلت هم در حال‌حاضر برخی شرکت‌ها به‌صورت تجاری کار را شروع کردند. در زمینه خودرو دو شرکت جلوتر از بقیه هستند. در این مرحله اجازه دادیم واردات را به خودروهای برقی که خودروهای روز دنیا هستند اختصاص دهیم که هم از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و هم قابلیت‌های بسیار فوق‌العاده‌ای دارند که نسبت‌به ماشین‌های قدیمی هم سوخت مصرف نمی‌کنند. درحال حاضر یکی از چالش‌های جدی، چالش مصرف سوخت است.

منبع خبر: عصر خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا