اخبار خودروگروه های خودروسازی

رشد فروش جهانی تویوتا

فروش جهانی تویوتا با افزایش ۱/ ۵درصدی به ۹/ ۴میلیون در نیمه اول سال ۲۰۲۳ رسید.خودروساز ژاپنی تویوتا موتور اعلام کرد در نیمه اول سال جاری ۱/ ۵درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل فروش داشته که به دلیل کاهش محدودیت‌های عرضه نیمه‌هادی‌ها و به‌ویژه تقاضای قوی‌تر در ژاپن بوده است. این شرکت در ۶ ماه منتهی به ژوئن، حدود ۹/ ۴میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان از جمله برند لوکس لکسوس فروخت، در‌حالی‌که در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، حدود ۷/ ۴میلیون دستگاه خودرو فروخته بود.

فروش تویوتا در ژاپن با جهش ۲/ ۳۳درصدی به ۸۷۸هزار و ۲۱۵ دستگاه در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید، در‌حالی‌که فروش ایالات‌متحده با ۷/ ۰درصد کاهش به بیش از یک‌میلیون دستگاه رسید و در آسیا با نیم‌درصد کاهش به حدود ۵/ ۱میلیون دستگاه رسید. فروش جهانی در ماه ژوئن، ۱۰درصد افزایش یافت و به ۸۹۸هزار و ۹۴۷ دستگاه رسید که از تقاضای بالا از جمله برای خودروهای برقی مانند هیبریدی در بازارهای مهم مانند ایالات‌متحده و اروپا سود می‌برد.

فروش چین در ماه ژوئن اولین کاهش ماهانه خود را در سه ماه گذشته ثبت کرد و ۸/ ۱۲درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت و به ۱۷۴هزار و ۵۴۸ دستگاه رسید. فروش چین در ژانویه تا ژوئن ۸/ ۲درصد کاهش داشت.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا