اخبار خودرو

رشد فروش جهانی خودرو در ۲۰۲۴

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد میزان فروش خودرو در بازار جهانی سال ۲۰۲۴ با رشد ۳درصدی به بیش از ۹۲میلیون دستگاه برسد. بر اساس گزارش J.D. Power و گلوبال دیتا، فروش خودروهای جدید در ایالات ‌متحده، شامل معاملات خرده‌فروشی و غیر‌خرده‌فروشی، در ماه نوامبر به یک‌میلیون و ۲۳۶هزار دستگاه رسیده که ۱۰.۲درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

توماس کینگ، رئیس بخش داده و تجزیه و تحلیل در J.D. Power، در بیانیه‌ای گفت: «رشد فروش با بهبود در دسترس بودن خودرو امکان‌پذیر است.» انتظار می‌رود با وجود توقف تقریبا ۶هفته‌ای فعالیت کارگران اتحادیه خودروسازی آمریکا، سطح موجودی خرده‌‌فروشی در ماه نوامبر نسبت به ماه گذشته ۷.۵درصد و نسبت به سال گذشته ۴۳.۷درصد افزایش داشته باشد. با‌این‌ حال، انباشت موجودی منجر به کاهش ۱.۹درصدی قیمت معاملات در مقایسه با سال گذشته با میانگین قیمت خودروهای خرده‌فروشی جدید شد. کینگ گفت: افزایش عرضه خودروهای جدید و نرخ‌های بهره بالاتر منجر به کاهش سود هر واحد فروش می‌شود، اما این سود همچنان از سطح قبل از همه‌گیری فراتر می‌رود.

J.D. Power و گلوبال دیتا همچنین پیش‌بینی سالانه فروش جهانی خودروهای سبک را به ۸۹.۳میلیون دستگاه افزایش داده‌اند که ۱۰درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در همین حال، پیش‌بینی برای سال ۲۰۲۴ بدون تغییر در ۹۲.۳میلیون واحد است که نسبت به سال ۲۰۲۳ رشد ۳درصدی را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش رویترز، جف شوستر، معاون اجرایی گلوبال دیتا، گفت: «بازار ممکن است به پایان تقاضای واقعی متوقف‌شده ناشی از همه‌گیری برسد، مگر اینکه کاهش قابل‌توجهی در قیمت‌های معاملات در سراسر جهان رخ دهد.»

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا