اخبار خودروگروه های خودروسازی

زمان ارسال پیامک واریز وجه «فرسوده»ها

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت: قرار است از این هفته ایران خودرو پیامک تکمیل وجه برای متقاضیان طرح جایگزینی ارسال کند. مهران سالاریه افزود: در سال گذشته تعدادی از متقاضیان در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده شرکت کردند و برنده شدند و قرار بر این شد بعد از اسقاط خودرویشان به آنها خودروی جایگزین تعلق گیرد؛ بر این اساس برای تعدادی از متقاضیان فرآیند کاری آغاز شد. در مرحله کنونی ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از این متقاضیان باید ابتدا خودروی خود را اسقاط و سپس نسبت به تکمیل وجه و پس از آن تحویل خودرو، اقدام کنند.

وی اضافه کرد: برای ۴ هزار و ۵۰۰ نفر، تاکنون پیامکی از طرف خودروساز ارسال شده و برای افراد باقیمانده نیز هفته آینده پیامک تکمیل وجه ارسال و فراخوان از سمت خودروساز مربوطه انجام خواهد شد. حدود ۲ هفته گذشته اطلاعات این متقاضیان برای خودروساز مربوطه ارسال شده است. رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت: شرکت ایران‌خودرو اعلام کرده نقصی در روند پرونده این افراد وجود داشته که به‌زودی حل و نسبت به فراخوان اقدام می‌شود.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده همچنین گفت: براساس ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو باید مجوز شماره‌گذاری و معرفی خودرو‌های تولیدی، از سمت ستاد نوسازی صادر شود. سالاریه افزود: بر اساس ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو و اصلاحیه این ماده، یکی از ارکان شماره‌گذاری خودرو‌های تولیدی یا وارداتی، مجوزی است که از سمت ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده باید ارائه شود تا پلیس راهور ناجا نسبت به شماره‌گذاری اقدام کند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا