مقالات

سردرگمی خریداران ۴ محصول بدون قیمت سایپا

دومین مرحله طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه برمبنای فرآیند نوبت‌دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از ۳ تا ۱۰ خردادماه آغاز و ۲۴ خردادماه نیز نتایج قرعه کشی محصولات منتشر شد. اما نکته اینجاست هنوز مشتریان ۴ محصول سایپا شامل کوییک GX، ساینا GX، شاهین اتوماتیک و اطلس اطلاعی از قیمت این خودروها ندارند و نمی‌دانند خودروهای ثبت‌نامی را باید با چه قیمتی خریداری کنند.
عدم اعلام قیمت محصولات سایپا شرایط پیچیده‌ای را برای مشتریان ایجاد می‌کند. آن‌ها اقدام به ثبت‌نام خودروهایی می‌کنند که قیمت آن‌ها مشخص نیست. علاوه‌بر این با توجه به نوسانات لحظه‌ای بازارها، امکان پیش‌بینی میان‌مدت و حتی کوتاه‌مدت قیمت خودرو امکان‌پذیر نیست. به عبارت دیگر، پیش‌ثبت‌نام این خودروها برای مشتریان با ریسک همراه است.

نکته دیگر اینجاست عدم اعلام قیمت محصولات سایپا باعث شده تا بازار حدس و گمان‌ها بر سر قیمت این محصولات داغ شود. بنابراین متقاضیان ترغیب می‌شوند تا به‌جای انصراف، برای تحویل خودروها صبر کنند. بااین‌حال امکان دارد در زمان اعلام قیمت نهایی این خودروها، متقاضیان غافلگیر شوند و امکان تهیه وجه موردنیاز را نداشته باشند.

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از وضعیت بررسی قیمت ۴ محصول سایپا حکایت از آن دارد که بخش های متولی از جمله سازمان حمایت و شورای رقابت همچنان در حال ارزیابی اطلاعات تعیین قیمت نهایی این خودرو هستند و هنوز به نتیجه نهایی نرسیده اند در این شرایط خریداران این خودروها همچنان بلاتکلیف بوده و باید منتظر اعلام قیمت نهایی این خودروها باشند.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا