اخبار خودرو

شارژ فروش خودرو در اروپا

فروش خودرو در اروپا در ماه ژوئن افزایش یافت، زیرا تقاضای فزاینده برای خودروهای برقی و بهبود عرضه قطعات برای یازدهمین ماه متوالی رشد کمک کرد. به گزارش ایسنا، انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد ثبت‌نام خودروهای جدید با ۱۹درصد افزایش به ۲۷/ ۱میلیون خودرو رسیده است.

فروش خودروهای باتری‌دار الکتریکی ۵۵درصد افزایش یافت، در‌حالی‌که تحویل خودروهای دیزلی ۱۰درصد کاهش یافت. خودروسازان در حال بررسی سفارشات هستند، زیرا کمبود طولانی‌‌مدت اجزای حیاتی مانند نیمه‌هادی‌ها کاهش یافته است. خریداران در آلمان ۵۲هزار و ۹۸۸ خودروی تمام‌الکتریکی را در ماه ژوئن ثبت کردند که بیشترین میزان در اروپا و ۶۴درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال گذشته است. فرانسه نیز با فروش ۳۳هزار و ۲۸۰ خودروی برقی به رشد این خودروها کمک کرد.

فولکس واگن با ثبت ۳۲۵هزار و ۶۱۲ دستگاه، بیشترین خودروی سواری را در منطقه فروخت که ۲۷درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. فروش استلانتیس با ۵/ ۲درصد کاهش به ۲۱۰هزار و ۴۹۵ دستگاه رسید. بر اساس گزارش بلومبرگ، تسلا که قصد دارد ظرفیت تولید کارخانه خود در آلمان را افزایش دهد، ۴۷هزار و ۶۰۶ دستگاه خودرو فروخت تا از برندهای محلی فیات و سیتروئن پیشی بگیرد و تعداد ثبت‌نام‌ها را نسبت به یک سال گذشته دو برابر کند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا