اخبار خودروگروه های خودروسازی

شاسی‌‌‌بلند لوکس رنو تا بهار آینده می‌‌‌آید

رنو از یک شاسی‌‌‌بلند کوپه رونمایی کرد که قرار است از بهار آینده به‌عنوان لوکس‌‌‌ترین مدل کارخانه به بازار بیاید. نام این خودرو رافال است و قوی‌‌‌ترین مدل آن موتور هیبرید-الکتریکی ۳۰۰اسب بخاری خواهد داشت. به گزارش BBC، شاسی‌‌‌بلند جدید رنو در حاشیه نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی شد. نام رافال از هواپیمایی گرفته شده که در دهه ۳۰ میلادی با همکاری رنو ساخته می‌‌‌شد. در حال حاضر یک شرکت فرانسوی به نام داسو جت‌‌‌هایی جنگنده با همین نام تولید می‌کند. رافال اولین مدلی است که به‌طور کامل زیر نظر ژیل ویدال، مدیر طراحی رنو، طراحی شده است. ویدال دوسال پیش از پژو به رنو آمد.
از مهم‌ترین خودرو‌‌‌هایی که او برای پژو طراحی کرده بود، نسل جدید مدل ۴۰۸ است که از رقیبان اصلی رافال به شمار می‌‌‌آید. ظاهر رافال براساس الگوی تازه‌‌‌ای طراحی شده که به‌مرور در مدل‌‌‌های آینده رنو استفاده خواهد شد. جلوپنجره، چراغ‌‌‌های باریک و لامپ‌‌‌های ال‌‌‌ای‌‌‌دی روی سپر که همیشه روشن است از مشخصه‌‌‌های بارز الگوی جدید هستند.
خودروساز فرانسوی به‌تازگی دو شاسی‌‌‌بلند اسپاس و آسترال را به بازار عرضه کرده و رافال سومین شاسی‌‌‌بلندی است که در یک‌سال گذشته به محصولاتش اضافه می‌کند. هر سه شاسی‌‌‌بلند روی یک پلتفرم ساخته می‌‌‌شوند و رنو می‌‌‌گوید این سه‌خودرو از نظر فنی تا ۷۵‌درصد مشترک هستند. قوای محرکه رافال هیبرید است و یک موتور سه‌سیلندر بنزینی و دو موتور الکتریکی دارد که ۲۰۰اسب بخار نیرو تولید می‌کند. مصرف سوخت خودرو ۷/ ۴لیتر در هر ۱۰۰کیلومتر است. رنو وعده داده که در آینده یک مدل هیبرید-الکتریکی ۳۰۰اسب‌بخاری هم از رافال تولید خواهد کرد.
پیش‌بینی شده که این مدل بتواند با نیروی الکتریکی بین ۵۰ تا ۶۵کیلومتر حرکت کند. رنو شاسی‌‌‌بلند جدیدش را به مجموعه‌‌‌ای از فناوری‌‌‌های جدید و لوکس مجهز کرده است. با چرخاندن فرمان جهت چرخ‌‌‌های عقب تغییر می‌کند و سقف شیشه‌‌‌ای بزرگ خودرو با فشار یک دکمه مات می‌شود. مدل‌‌‌های لوکس رنو در بازار موفق نیستند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا