اخبار خودروگروه های خودروسازی

عرضه خودروهای باکیفیت برقی توسط گروه سایپا در نمایشگاه تحول صنعت خودرو

سرپرست مدیریت تحقیق و توسعه حمل‌ونقل الکتریکال و مدیر پروژه خودروهای برقی گروه خودروسازی سایپا گفت: گروه سایپا درکنار همکاری با شرکای تجاری خود برای واردات خودروهای برقی،‌ هیبرید کردن و برقی‌سازی خودروهای تولید سایپا را با جدیت دنبال می‌کند.

احمد زیبافر در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا تولید و عرضه خودروهای برقی را در سه بازه زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت در دستور کار قرار داده‌است، اظهارداشت: کشور چین از پیشتازترین کشورها در حوزه تولید خودروهای برقی است،‌ از همین رو گروه سایپا با شرکای تجاری خود در تعامل است تا در زمینه تولید و عرضه خودروهای برقی،‌ اقدامات لازم را انجام دهد.

زیبافر درباره خودروهای برقی عرضه شده در نمایشگاه یادشده و با توجه به اهداف کوتاه‌مدت، تصریح کرد: خودرو ۰۳SL (برند لوکس دیپال زیرمجموعه شرکت چانگان) یکی‌از محصولات برقی است که با سه قوای محرکه تمام برقی، EV-R (برد افزا) و پیل سوختی تولید و عرضه می‌شود. در مدل تمام برقی، خودرو پیمایش ۵۰۰ کیلومتر دارد و در حالت EV-R این خودرو توان پیمایش تا ۱۲۰۰ کیلومتر را دارد که ۱۶۵ کیلومتر به‌صورت تمام برقی خواهدبود. سایپا در مرحله اول بر روی خودرو EV-R این محصول تمرکز و فعالیت خواهدداشت.

مدیر پروژه خودروهای برقی گروه خودروسازی سایپا گفت: این خودرو با برند دیپال در چین عرضه شده‌است که با همکاری شرکت‌های چانگان، هواوی و CATL تولید و عرضه می‌شود. شرکت CATL به‌عنوان برترین شرکت باطری‌ساز در کشور چین و در سطح دنیا مطرح است.

او افزود: دو خودروی دیگر که در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو ارائه شده و برای عرضه به سیستم حمل‌ونقل عمومی به‌صورت تاکسی مناسب است، خودروهای SINOGOLD و EADO (محصول شرکت چانگان) است. هردو خودرو به‌صورت گسترده در کشور چین به‌عنوان تاکسی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و از نظر فنی، ابعادی و گارانتی باطری، برای حمل‌ونقل عمومی کاملا مناسب هستند.

زیبافر تاکید کرد: خودروی SINOGOLD گارانتی پیمایش تا ۶۰۰ هزار کیلومتر را دارد و با توجه به اینکه خودروهای برقی در دنیا با پیمایش بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار کیلومتر گارانتی دارند، این موضوع نشان از کیفیت بالای باطری این خودرو است و قطعا خریداران این محصول دغدغه‌ای در این خصوص نخواهند داشت.

او افزود: از دیگر خودروهای برقی عرضه شده در این نمایشگاه خودرو E-star است که این خودرو توان پیمایش ۳۰۰ کیلومتر را داراست و یکی از خودروهای پرفروش برقی در کشور چین است. این خودرو به‌صورت ویژه مناسب بانوان است که می‌توانند بدون دغدغه‌های مربوط به انجام سرویس، پمپ بنزین و سایر مشکلات خودروهای بنزینی از آن استفاده کنند.

زیبافر گفت: خودروی ((E-VR R9 هم از خودروهای هیبرید شاسی‌بلند (suv) است که ۱۱۰۰ کیلومتر پیمایش دارد و می‌تواند ۸۷ کیلومتر پیمایش کاملا برقی داشته باشد.

او با بیان اینکه در سناریو میان‌مدت، هیبرید کردن و برقی‌سازی خودروهای تولید سایپا دنبال می‌شود، گفت: تولید و عرضه برقی پلتفرم‌های SP0 و۱۰۰SP که شامل خودروی آریای EV-R و آریای تمام برقی است در دستور کار سایپا قرار گرفته‌است.

سرپرست مدیریت تحقیق و توسعه حمل‌ونقل الکتریکال سایپا با بیان اینکه سطح دانش طراحی خودرو در گروه خودروسازی سایپا ارتقاء یافته‌است، گفت: در این نمایشگاه خودرو اطلس برقی عرضه شده‌است و برهمین اساس، دانش برقی‌سازی بر روی پلتفرم‌های آتی سایپا مثل آریا استفاده خواهد شد.

منبع خبر: سایپا نیوز

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا