اخبار خودروگروه های خودروسازی

عرضه دو محصول جدید تویوتا تا ۲۰۲۶

تویوتا با نمایش دو کانسپت از عرضه دو مدل الکتریکی جدید در بازار اروپا خبر داد. این دو خودرو بخشی از برنامه تویوتا برای افزایش تعداد مدل‌های الکتریکی‌اش به شش مدل تا سال ۲۰۲۶ است. به گزارش BBC، اولین مدل، یک شاسی‌بلند کوچک است که سال آینده به بازار خواهد آمد. یوشیهیرو ناکاتا، مدیر بخش اروپایی تویوتا، در مراسم رونمایی از این کانسپت در شهر بروکسل گفت که این مدل در افزایش فروش خودرو‌های الکتریکی تویوتا در اروپا نقشی کلیدی خواهد داشت.

تویوتا این شاسی‌بلند را با همکاری سوزوکی طراحی کرده است. هر دو خودرو قرار است در کارخانه سوزوکی در هند تولید شوند. تویوتا اطلاعات فنی زیادی درباره خودرو منتشر نکرده، اما شاسی‌بلند سوزوکی با هر بار شارژ ۵۵۰کیلومتر حرکت می‌کند. تویوتا می‌گوید به خریداران دو انتخاب برای باتری خواهد داد و آنها می‌توانند خودرو را با یک یا دو موتور الکتریکی سفارش دهند. این شاسی‌بلند در اروپا با هیوندای کونا، فورد پوما و شاسی‌بلندهای الکتریکی پژو و اپل رقابت خواهد کرد. تویوتا کانسپت دیگری از یک شاسی‌بلند بزرگ‌تر هم نمایش داد که قرار است براساس آن یک مدل جدید در سال ۲۰۲۵ عرضه شود. این خودرو با همکاری کارخانه BYD طراحی شده و در چین تولید خواهد شد.

این شاسی‌بلند اسپرت با خودرو‌هایی نظیر هیوندای آیونیک ۶ و فولکس‌واگن ۷‌. ID رقابت خواهد کرد. ناکاتا در مراسم رونمایی از کانسپت این شاسی‌بلند گفت که این خودرو برای کسانی طراحی شده است که به ظاهر خودرو بیشتر از کاربرد آن اهمیت می‌دهند. تویوتا در حال حاضر تنها یک مدل الکتریکی در محصولاتش دارد و در این بازار از رقیبانش عقب است. این شرکت می‌خواهد فروشش در اروپا را تا سال ۲۰۲۶ به ۲۵۰هزار دستگاه در سال برساند که یک‌چهارم فروش کارخانه در این بازار است. برای مقایسه، فروش تنها مدل الکتریکی این شرکت تا ماه اکتبر امسال کمی بیشتر از ۱۴هزار دستگاه بود.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا