اخبار خودرو

قانون شورای رقابت باید اصلاح شود

رئیس‌جمهور گفت: قانون شورای رقابت باید اصلاح شود ،آنها یک شورای مستقل هستند اما تصمیماتشان باید با سیاست‌های کلی و کلان کشور منطبق باشد.

رئیس‌جمهور که به‌ مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری صداوسیما بازدید می‌کرد در پاسخ به پرسش خبرنگار تحریریه صنعت مبنی بر افزایش قیمت خودروهای مونتاژی از سوی شورای رقابت و دستور ۲۰ روز پیش جنابعالی، به وزرای اقتصاد و صمت برای اصلاح این قیمت‌ها گفت: این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

رئیسی تاکید کرد:در قانون شورای رقابت، حتی نمایندگانی که از بخش‌های مختلف تعیین می‌شوند نظرشان مستقل است و هیچ‌کس هم نمی‌تواند به آنها بگوید چرا این نظر را دارید؟ و هیچ‌کس هم نمی‌تواند آنها را تا پایان دوره شان برکنار کند.

وی اضافه کرد: شورای رقابت از این نظر استقلال دارد و این بسیار خوب است که در رای و نظر مستقل هستند اما به لحاظ مدیریتی با یک اشکالی مواجه است. اعضای شورا می‌توانند بگویند ما خودمان تشخیص می‌دهیم حتما هم تشخیصشان نادرست نیست، در عالم خودشان تشخیصی می‌دهند ولی آیا تصمیمشان با سیاست‌های کلان و کلی منطبق است؟ که این خودش قابل بحث است و آن یعنی یک اشکال.

رئیس‌جمهور گفت: این موضوع قبل از آنکه اشکال رفتاری باشد، یک اشکال ساختاری است که در جایی ربطی به اشخاص هم ندارد، قانون مشکل دارد که باید با نظر خود اعضای شورای رقابت اصلاحی در آن صورت بگیرد.

منبع خبر: عصر خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا