اخبار خودرو

قیمت خودرو بهار ۱۴۰۰ ؛ پیش فرض و احتمالی

طبق مصوبه شورای رقابت، قیمت خودرو بهار ۱۴۰۰ با افزایش میانگین ۸ درصدی همراه خواهد بود. به این ترتیب و بر اساس چیزی که تاکنون به انتشار رسیده است، قیمت رسمی و کارخانه‌ای خودروهای گروه صنعتی ایرانی خودرو به طور میانگین معادل ۸.۲ درصد و خودروهای گروه خودروسازی سایپا، معادل ۸.۹ درصد (به طور میانگین)، افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد.

در ادامه با ایرانی کار همراه باشید تا ببینیم این افزایش قیمت نسبی، منجر به چه اعداد و ارقامی برای مشتریان واقعی خودرو خواهد شد.

قیمت خودرو بهار ۱۴۰۰ چه اندازه رشد خواهد داشت؟

با توجه به تورم اعلام شده بانک مرکزی و قانونی که پیشتر از سوی شورای رقابت برای قیمت‌گذاری فصلی از سوی خودروسازان وضع شده بود، متوسط افزایش قیمت مجاز برای خودروهای ایران خودرو، به اندازه ۸.۲ درصد اعلام شده و این افزایش قیمت برای خودروهای سایپا به حد ۸.۹ درصدی رسید.

لازم به ذکر است که مطابق مصوبه شورای رقابت تاکید کرده است برای تمامی کسانی‌که تا پایان سال ۹۹ برای خرید خودرو ثبت نام کرده و پیش پرداخت داشته‌اند و مشمول دریافت سود نیستند، افزایش قیمتی تعلق نمی‌گیرد.

قیمت‌های ارائه شده در جدول زیر، به صورت قطعی نبوده و از آن جایی که هنوز قیمت‌های نهایی توسط گروه‌های خودروسازی به صورت رسمی اعلام نشده است، احتمال تغییر این قیمت‌ها وجود خواهد داشت. اما می‌توان به صورت حدودی و تخمینی، پس از اعمال متوسط افزایش قیمت‌های اعلام شده، نرخ جدید خودروهای دو گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا را مطابق چیزی دانست که در جدول زیر مشاهده می‌کنیم:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا