اخبار خودرو

ماهانه ۵/ ۲درصد؛ سود جبران تاخیر تحویل خودرو

معاون نظارت بر کالا‌های سرمایه‌ای سازمان حمایت گفت: سود جبران تحویل با تاخیر خودرو در قراردادهای فروش فوری ۵/ ۲درصد ماهانه است. موسوی، معاون نظارت بر کالا‌های سرمایه‌ای سازمان حمایت، درباره سود مشارکت ثبت‌نام‌کنندگان خودرو و نحوه پرداخت آن گفت: فارغ از مصوباتی که شورای رقابت به عنوان متولی دنبال می‌کند، بحث سود مشارکت بر‌می‌گردد به عنوان آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مصوبه هیات وزیران در سال ۹۵ مصوب شده است و این مصوبه کماکان ساری و جاری هست. براساس نوع قراردادی که یک متقاضی با شرکت خودروساز منعقد می‌کند، موضوع قابل رصد و پیگیری است.

موسوی افزود: قراردادی که بین خودروساز و متقاضی منعقد می‌شود باید مبانی تحویل، زمان تحویل، سود مشارکت و سود تاخیر در آن قید شده باشد و این قرارداد، قرارداد دوجانبه‌ای باشد و اگر برای فروش به صورت تحویل فوری قراردادی منعقد شود، حداکثر تحویل ۳۰روزه است و قاعدتا سود مشارکتی لحاظ نشده است.

سود جبران تحویل تاخیر در قرارداد تحویل فوری ۵/ ۲درصد ماهانه است. معاون نظارت بر کالا‌های سرمایه‌ای سازمان حمایت در ادامه گفت: اگر زمان تحویل خودروی خریداری بیشتر شد و در فاکتور سود تاخیر قید نشده، حتما می‌تواند با اسناد و مدارک از طریق تارنمای سازمان حمایت و هم از طریق سامانه ۱۲۴ و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان به دبیرخانه مراجعه کنند و اسناد و مدارک را ارائه کنند، اعداد و ارقام سود مشارکت و سود جبران تاخیر در تحویل خودرو حتما پیگیری می‌شود و به متقاضی آن مبلغ حتما برگردانده خواهد شد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا