اخبار خودرو

متقاضیان شرکت در مرحله دوم فروش خودرو بخوانند/ زمان اعلام نوبت متقاضیان ویرایش خودرو

با اتمام زمان تغییر اولویت خودروهای ثبت نامی، متقاضیانی که خواستار شرکت مجدد در دومین طرح یکپارچه خرید خودرو را دارند می توانند به پروفایل خود مراجعه و انصراف خود را از طرح نخست فروش خودرو در سامانه اعلام کنند .
هفته گذشته بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت برای متقاضیانی که اولویت تحویل خودروی آن‌ها سال ۱۴۰۳ است، مهلتی پنج روزه تا روز یک شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در نظر بگیرد تا این متقاضیان نسبت به ویرایش درخواست خودرویی خود اقدام کنند و پنج اولویت از خودروهای کم تقاضاتر که نوبت تحویل در سال ۱۴۰۲ خواهند داشت را انتخاب کنند.

عرضه هایما در مرحله دوم طرح فروش سامانه یک پارچه

در حال حاضر مهلت شش روزه برای تغییر اولویت‌های خودرویی به پایان رسید و مشتریانی که نوبت دریافت خودروهای آن‌ها ۱۴۰۳ بود، توانستند نوع خودروی انتخابی را با اولویت‌بندی با پنج مدل دیگر تغییر دهند تا در سال ۱۴۰۲ خودرو را تحویل بگیرند.

اما اگر متقاضی هیچ اولویتی را انتخاب نکرده باشد، همچنان همان انتخاب اولویت سال ۱۴۰۳ برای او ملاک خواهد بود و براساس آن خودروی خود را در سال آینده دریافت خواهد کرد.البته این امکان وجود دارد که این دسته از افراد خودروهای خود را در سال ۱۴۰۳ زودتر از موعد تحویل بگیرند.

بررسی ها نشان می‌دهد قرار است هفته آینده با بررسی درخواست تغییر اولویت متقاضیان خرید خودرو، نتایج اعلام شود تا مردم از زمان تحویل خودروهای ثبت نامی مطلع شوند.

البته در حال حاضر با اتمام زمان تغییر اولویت خودروهای ثبت نامی، متقاضیانی که خواستار شرکت مجدد در دومین طرح یکپارچه خرید خودرو را دارند می توانند به پروفایل خود مراجعه و انصراف خود را از طرح نخست فروش خودرو در سامانه اعلام کنند تا امکان ثبت نام در مرحله دوم ثبت نام خودرو را داشته باشند.

* زمان اعلام نوبت متقاضیان ویرایش خودرو

سخنگوی وزارت صمت در مورد زمان اعلام نوبت متقاضیان ویرایش خودرو گفت: زمان اعلام نوبت تحویل خودرو برای متقاضیانی که در مدت تعیین شده (یعنی از ۵ تا ۱۰ اردیبهشت) نوع خودروی خود را تغییر دادند، اواسط هفته آینده خواهد بود.

امید قالیباف با بیان اینکه فرصت ویرایش خودرو در سامانه تخصیص یکپارچه، شب گذشته به پایان رسید، افزود: در فرصت ویرایش برای متقاضیان خودرو که نوبت آن‌ها در سال ۱۴۰۳ اعلام شد، تعداد ۲۰۸ هزار و ۷۳۴ نفر از این فرصت استفاده و اولویت خودرویی را تغییر دادند.

سخنگوی وزارت صمت گفت: زمان بندی تحویل خودرو برای این دسته از متقاضیان، اواسط هفته آینده اعلام خواهد شد؛ گزینه انصراف از طرح قبلی هم برای کسانی که قصد دارند در مرحله دوم فروش خودرو شرکت کنند، از امروز فعال شده است، در بازه زمانی ۵ روزه (۵ تا ۱۰ اردیبهشت) برای ویرایش نوع خودروها، گزینه انصراف به طور موقت غیر فعال شده بود تا مشکلی از این حیث پیش نیاید.

منبع خبر : خبر گزاری تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا