اخبار خودرو

نایاب شدن پلاک خودرو در پارکینگ خودروسازان

به گزارش ایرانی کار به نقل از اقتصادنیوز، ۱۱ هزار دستگاه خودرو در انتظار شماره‌گذاری در کف پارکینگ خودروسازان معطل مانده است.

براساس اظهارات یک منبع آگاه خودروسازان با چالش تامین پلاک برای محصولات تولیدی خود مواجه شده‌اند. تامین نشدن پلاک برای شماره ‌گذاری خودروها باعث شده خودروسازان نتوانند حدود ۱۱ هزار دستگاه از محصولات خود را برای مشتریان فاکتور کند.

اتهام‌زنی به خودروسازان

پیش‌تر شرکت‌های خودروساز می‌توانستند محصولات تولیدی خود را بدون پلاک برای مشتریان فاکتور کنند و متقاضی خود موظف بود با مراجعه به مراکز تعویض پلاک نسبت به شماره‌گذاری خودروی در اختیار خود اقدام کند.

بعد از اینکه اتهام‌هایی به خودروسازان بابت فروش‌های سبدی به برخی از نمایندگی‌های فروش مطرح شد، وزارت صمت خودروسازان را مکلف کرد تا بعد از شماره‌گذاری خودرو، نسبت به فاکتور کردن و ترخیص محصولات خود از پارکینگ اقدام کنند.

علت تاخیر در ارسال خودروها

بعد از دستور العمل وزارت صمت شرکت‌های خودروساز برای واگذاری محصولات خود با چالش‌هایی مواجه شدند، زیرا برخی از خودروهای تولیدی باید به شهرهای دیگر حمل می‌شد و اجبار به پلاک کردن خودرو در محل کارخانه سبب تاخیر در ارسال خودروها می‌شد و متقاضیان مجبور بودند زمان بیشتری را چشم انتظار خودروی خود بمانند.

البته این چالش به تدریج بر طرف شد و پلاک کردن خودروها سازمان‌دهی خوبی پیدا کرد، اما حال خبر می‌رسد تامین پلاک خودروها در مبدا با چالش مواجه شده و تعدادی از محصولات خودروسازان به دلیل نبودن پلاک در کف پارکینگ‌ها مانده و به دست صاحبان آنها نرسیده‌اند.

البته به نظر می‌رسد این مشکل موقت باشد و چندی بعد شاهد بازگشت شماره‌گذاری خودروها در مبدا به روال سابق باشیم، اما هر گونه دست اندازی در مسیر عرضه خودرو از سوی شرکت‌های خودروساز با توجه به شرایط حاکم بر بازار می‌تواند روی نمودار قیمت خودرو تاثیر گذاشته و آن را صعودی کند.

همین طور بخوانید: استعلام خلافی خودرو از طریق vin

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا