اخبار خودرو

واکنش وزیر کشور به واردات خودرو

احمد وحیدی، وزیرکشور، در مراسم تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری و ۶۲۶ دستگاه ون وانا ایران‌خودرو دیزل به وزارت کشور به‌مناسبت اربعین گفت: چه‌دلیلی دارد که بگوییم فلان خودرو در فلان شرکت کشور صنعتی ساخته شده، مردم ما احیانا دنبال آن خودرو باشند؟ چرا مردم ما به‌دنبال محصولات تولیدی خودمان نباشند؟ آیا ما این ظرفیت را نداریم؟ حتما داریم. لحظه‌ای نباید شک کنیم که ما این ظرفیت را داریم.

مراسم تحویل ۴۷۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری و ۶۲۶ دستگاه ون وانا ایران‌خودرو دیزل به وزارت کشور به‌‌مناسبت اربعین حسینی (ع) با حضور وزیر کشور صبح روز گذشته در ایران‌خودرو دیزل برگزار شد. وزیر کشور با تاکید براینکه کیفیت بسیار مهم است، اضافه کرد: کیفیت علاوه بر اینکه در ایمنی نقش دارد، یک فرهنگ رفتاری را تشکیل می‌دهد؛ پایبندی به ضوابطی که می‌تواند مسیر ما را در یک روند تعالی قرار دهد، بسیار مهم است. وی تاکید کرد: بخش خودرویی در تمدن صنعتی کشور تاثیرگذار است. شما با مردمی سروکار دارید که امکان استفاده از خودروی شخصی ندارند. به‌هر نحوی یا مسوولیت‌پذیری اجتماعی دارند یا از نظر مالی امکان خرید خودرو ندارند؛ لذا باید به‌بهترین شکل به‌آنها خدمات ارائه دهیم.

وحیدی تصریح کرد: حدود ۹ – ۸ سال تولید وسایل نقلیه عمومی متوقف شده بود و به‌تازگی به مدار برگشته است؛ بنابراین در این حوزه عقب‌ماندگی داریم که باید رفع شود. وزیر کشور افزود: با انعقاد قرارداد‌هایی حدود ۱۰هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی دیزلی و ۴ تا ۵ هزار خودروی برقی تامین کردیم. برای تامین منابع مشکلاتی وجود داشت و با اُفت‌وخیز‌هایی مواجه بودیم. این مشکلات مالی نباید مانع تولید شود. از تمام کسانی که بدون تامین مالی برای تولید همکاری کردند، قدردانی می‌کنم. وی با بیان اینکه هزینه زیادی برای تامین سوخت محصولات یورو ۶ نیاز است، گفت: می‌توانیم بخش زیادی از نیاز‌های خود را با محصولات یورو ۵ برطرف کنیم. البته وزارت نفت در تامین سوخت این خودرو‌ها تلاش‌های زیادی کرده است. در این مراسم جواد توسلی‌مهر، مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل، گزارشی از میزان تولیدات و برنامه‌های این شرکت برای تولید این شرکت به وزیر کشور ارائه کرد و علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران‌خودرو، نیز به بیان توضیحاتی درباره نحوه فعالیت واحد تولیدی و برطرف کردن بخشی از نیاز‌های کشور توسط این مجموعه پرداخت.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

۲ دیدگاه

  1. سلام اسفند۴۰۲ ساینا برنده شدم متاسفانه نتونستم تکمیل وجه کنم حالا میتونم واریز وجه کنم وهمچنین تغیر خودرو انجام بدم

    1. سلام وقت بخیر. در زمانی که پرداخت انجام ندادین به منظله انصراف در نظر گرفته میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا