اخبار خودرو

ورود خودروسازان به واردات کارکرده‌ها

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مدیرعامل شرکت سایپا از واردات ۲هزار خودروی خارجی به کشور توسط این شرکت خبر داد و گفت: بنا داریم ۴ دستگاه خودروی خارجی دیگر نیز به کشور وارد کنیم. الله‌وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست دیروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در این جلسه موضوع واردات خودرو و همین‌طور قیمت خودروهای داخلی و مشکلات تامین قطعه با حضور مدیران عامل شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو و شرکت‌های قطعه‌سازی و معاون وزارت صمت در امور صنعت خودرو مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود: در این جلسه خودروسازان نسبت به قیمت‌گذاری خودرو گله‌مند بودند و این نوع قیمت‌گذاری فعلی را دستوری دانستند.

وی اظهار کرد: خودروسازان در جلسه عنوان کردند که ما با این وضعیت قیمت‌گذاری خودروها متحمل ضرر و زیان می‌شویم و دولت باید برای بخش خودروسازی اعتباراتی را تخصیص داده و در اختیار خودروسازان قرار دهد. دهقانی خاطرنشان کرد: در بحث واردات خودرو نیز هم خودروسازان و هم قطعه‌سازان گله‌مند بودند و عنوان می‌کردند که امکان تولید و تامین قطعات خودروهای خارجی در داخل وجود ندارد و ارز کافی نیز برای واردات قطعات خودروهای خارجی در اختیار نیست.

وی افزود: در این جلسه مدیرعامل شرکت سایپا عنوان کرد که این شرکت تاکنون ۲هزار دستگاه خودروی خارجی به کشور وارد کرده و مقدمات واردات ۴هزار دستگاه خودروی خارجی دیگر نیز در حال انجام است تا این خودروها نیز به کشور وارد شوند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: مدیرعامل شرکت سایپا گفت که ما می‌توانیم واردات خودروی دست‌دوم را به کشور انجام دهیم و به این موضوع نیز ورود خواهیم کرد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا