اخبار خودرو

وزارت رفاه خواهان اصلاح آیین نامه اجرایی واردات خودرو شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه‌ای به قاسمی‌علی‌آبادی، دبیر کمیسیون زیربنایی صنعت و محیط زیست هیات‌دولت، خواهان اصلاح بندهایی از آیین‌نامه اجرایی واردات خودروهای معلولان شد.

سید صولت مرتضوی وزیرتعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در این نامه خواهان اصلاح بند دال ماده یک آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو معلولین شده‌است. در این بند صرفا به معلولان جسمی و حرکتی اشاره شده که مرتضوی خواهان اصلاح آن و افزوده شدن سایر افراد دارای معلولیت ذهنی و بینایی بویژه افراد با معلولیت شدید و خیلی شدید به‌علت محدودیت عملکردی و شرایط‌ خاص رفتاری که امکان استفاده از سامانه‌های عمومی حمل و نقل را نداشته، شده‌است.

مرتضوی همچنین جهت جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی خواهان اضافه‌کردن بندی است تا خودروهای فوق تا پنج‌سال امکان واگذاری به‌غیر را نداشته باشند.

مرتضوی در ادامه به‌دلیل شرایط خاص معیشتی و اقتصادی افراد دارای معلولیت خواهان حذف کلیه حقوق گمرکی، سود بازرگانی، هزینه‌های گمرکی و عوارض موضوع ماده ۱۴ قانون امور گمرکی برای واردات خودروهای معلولین شد.

مرتضوی در پایان این نامه خواهان درج اینکه سهمیه هر فرد مشمول تنها یک‌بار باشد در آیین‌نامه نهایی واردات خودرو معلولان شده است.

منبع خبر: عصر خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا