اخبار خودرو

وعده واردات خودرو و بلاتکلیفی ۳۳هزار نفر

در زمان حاضر ۳۱هزار و ٨٩٢ نفر از کسانی که برای واردات خودرو ثبت‌نام کرده‌اند هنوز نمی‌دانند چه خودرویی ثبت‌نام کرده‌اند و موعد تحویل کی هست.

۷ ماهی از آغاز طرح فروش خودروهای وارداتی گذشته است و هنوز متقاضیان خودروها بلاتکلیفند و حتی نمی‌دانند چه خودرویی ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است چه زمان و چه خودرویی تحویل بگیرند.

براساس اعلام مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، در اسفندماه سال گذشته ۳۳ هزار نفر از ۱۲۰ هزار متقاضی با واریز ۵۰۰ میلیون‌تومان در طرح فروش خودروهای وارداتی ثبت‌نام کرده بودند که به‌عنوان اولویت اول جهت دریافت خودرو انتخاب شده‌اند.

البته تقدسی در مورد سیاست سامانه یکپارچه تأکید کرده‌است که از همان ابتدا نگهداری پول در بانک‌ها نبود و صرفاً یک اعتبار محسوب می‌شد که مشخص کند متقاضی خودروهای وارداتی، از تمکن مالی جهت خرید این خودروها برخوردار هستند یا خیر. تمامی پول‌های بلوکه‌شده در سامانه یکپارچه، آزاد شده است و همه متقاضیان خودرو قادر هستند که پول‌های خود را از حساب وکالتی برداشت کنند.

نکته مهم اینجاست بعداز گذشت ۵ ماه قرار بود به یک‌هزار و ۱۰۸ نفر چانگان تحویل داده شود، خودروهایی که توسط سایپا وارد شده‌اند اما هنوز در اختیار متقاضیان قرار نگرفته‌است و فقط در هفته دولت به‌صورت نمادین یک نفر صاحب خودروی چانگان شد، حتی در آن مقطع ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت:‌ حدود ۱۰ هزار خودرو در مرحله تولید و در مرحله بارگیری برای آمدن به ایران است.

وی افزود: در زمان حاضر بیش از ۷۰ هزار خودرو ثبت سفارش شده‌است و واردات این خودروها از محل صادرات غیرنفتی و همچنین محل ارزهای خارج از کشور از سوی بانک مرکزی به‌خوبی درحال تخصیص به متقاضیان است و امیدواریم با منابعی که فراهم می‌شود در زمستان امسال بتوانیم در هر ماه تا ۲۰ هزار خودرو وارد کشور کنیم.

با وجود این اظهارات گویا این موضوعات فقط در حد وعده است و عملاً هنوز خودرویی به‌دست مردم نرسیده است، به‌نوعی در زمان حاضر ۳۱ هزار و ٨٩٢ نفر از کسانی که برای واردات خودرو ثبت‌نام کرده‌اند هنوز نمی‌دانند، چه خودرویی ثبت‌نام کرده‌اند و موعد تحویل کی هست، و مشخص نیست دولت چه تدبیری را برای تعیین تکلیف این افراد دارد.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا