اخبار خودرو

چین بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو شد

چین در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۳ به بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل و جایگزین ژاپن شد؛ به شکلی که صادرات خودروهای چینی ۵۸درصد افزایش یافته است.بر اساس داده‌های انجمن خودروسازان چین، این کشور در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۳ به بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل شد.
طبق این گزارش، صادرات خودروهای چینی در ژانویه تا مارس با ۵۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ به ۰۷/ ۱میلیون دستگاه رسید؛ این در حالی است که ژاپن، به عنوان صادرکننده برتر در سال‌های گذشته، در این مدت ۹۵۰هزار دستگاه خودرو صادر کرده است. سال گذشته، حجم صادرات خودروی چین به رکورد ۱۱/ ۳میلیون خودرو رسید که این کشور را پس از ژاپن به دومین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل کرد. انجمن خودروهای سواری چین پیش‌بینی کرده است صادرات در سال ۲۰۲۳ به ۴میلیون دستگاه افزایش پیدا کند .
داده‌ها حاکی از این امر است که رشد صادرات خودروی چین به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی و افزایش صادرات به روسیه بوده است. صادرات خودروها با سوخت‌های جدید که شامل خودروهای برقی نیز می‌شود، با رشد ۹۳درصدی به ۳۸۰هزار دستگاه در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۳ رسید و حدود ۴۰درصد از کل صادرات خودروی چین را به خود اختصاص داد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا