اخبار خودروگروه های خودروسازی

یارگیری ریویان از پورشه

کیل گرونر، مدیر اجرایی سابق پورشه کارز آمریکای شمالی، در نقشی نامشخص به استارت‌آپ خودروهای الکتریکی ریویان خواهد پیوست. گرونر قبل از اینکه به عنوان مدیرعامل در سمت ایالات متحده خدمت کند، از سال ۲۰۱۰ معاون بازاریابی شرکت مادر پورشه بود و قبل از آن سمت مدیر استراتژی در مرسدس بنز کارز را برعهده داشت.
در حالی که بعید است مدیرعامل سابق پورشه ایالات متحده جایگزین بنیانگذار ریویان و رئیس هیونکو آر جی اسکارینگ شود، اما جذب یک مدیر ارشد از نامی نمادین مانند پورشه، اعتباری برای سازنده آمریکایی خودروهای برقی که در حال حاضر پیکاپ تمام برقی R۱T و R۱S بدون آلایندگی را می‌فروشد، به ارمغان خواهد آورد.

کیل گرونر در پستی در لینکدین که خروج خود از پورشه را اعلام کرد، گفت که با وجود داشتن تیمی عالی، برندی عالی و محصولات عالی، گاهی اوقات کوه جدیدی برای بالا رفتن وجود دارد. در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳، این شرکت در مرکز تولید خود تعداد ۹هزار و ۳۹۵ دستگاه خودروی الکتریکی باتری‌دار (BEV) تولید کرد که ۲۶۸درصد بیشتر از یک سال قبل بود. ریویان اعلام کرد هدفش تولید ۵۰هزار دستگاه خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۳ است. به عنوان مرجع، در سال ۲۰۲۲، ریویان ۲۴هزار و ۳۳۷ دستگاه خودروی الکتریکی تولید کرد و ۲۰هزار و ۳۳۲دستگاه را به مشتریان تحویل داد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا