اخبار خودرو

نوآوری در صنعت خودرو: بهره‌برداری از پولیش رنگ نانویی در شرکت‌های تامین‌کننده قطعات خودرو

مدیر گروه مواد یکی از شرکت‌های فناور از فروش مایع پولیش نانویی این شرکت به یکی از شرکت‌های تامین‌کننده قطعات خودرو خبر داد و گفت: هدف‌گذاری ما تولید این ماده برای شهروندان است تا بتوانند در مواقع نیاز از این ماده برای پولیش خودروی خود استفاده کنند.

محمود خرمی در این باره گفت: سال گذشته یکی از شرکت‌های تولیدکننده قطعات سپر خودرو، از مایع پولیش نانویی در فرآیند تولید خود استفاده کرد. در حال حاضر به دنبال افزایش دامنه کاربرد این محصول در بخش‌های مختلف خودروسازی هستیم.

وی اضافه کرد: در این راستا با چند شرکت حوزه رنگ نیز مذاکره داشتیم تا این مایع پولیش در سبد محصولات شرکت‌های تولیدکننده رنگ قرار گیرد و از طریق آنها وارد بازار شود.

خرمی افزود: ظرفیت فعلی ما ۱۰۰ کیلوگرم در روز است که فعلا بر اساس سفارش‌های دریافتی کار می‌کنیم، ولی امیدواریم با بازاریابی‌های انجام شده بتوانیم تمام ظرفیت را برای تولید به‌کار بگیریم.

مدیرگروه مواد این شرکت، اظهار کرد: یکی از اهداف‌ ما این است که مایع پولیش را در بسته‌های ۱۰۰ گرمی برای مصرف‌کنندگان خُرد به بازار عرضه کنیم به طوری که هر فردی که خودرویی دارد، یک بطری از این محصول را در دسترس داشته باشد تا بتواند بدنه خودرو را به سادگی پولیش دهد.

وی خاطر نشان کرد: این محصول یک ماده ترکیبی شامل امولسیون آب و روغن به همراه نانوذرات ساینده آلومینا است که برای ایجاد براقیت مناسب برای بدنه خودرو به این فرمولاسیون اضافه می‌شود. کنترل توزیع اندازه ذرات و اندازه بلورها در مقیاس نانویی و مشخصات شیمیایی امولسیون اهمیت زیادی در نتیجه نهایی دارد.

به نقل از  ستاد نانو، خرمی تاکید کرد: ما موفق به توسعه این فناوری شدیم و در حال حاضر این محصول به تولید انبوه رسیده است. نانوذرات مورد استفاده در این محصول توسط یک شرکت ایرانی تولید می‌شود، هر چند که طراحی فرآیند تولید نانوذرات توسط محققان این شرکت انجام می‌شود.

این محصول علاوه بر خودروسازی، در حوزه‌هایی نظیر یخچال‌سازی، تولید لوازم خانگی و همچنین مشاغلی نظیر صافکاری قابل کاربرد است.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا