پیشنهاد سردبیرآموزش

تجهیز خودرو برای زمستان چطور انجام می شود؟

با وارد شدن به فصول پاییز و زمستان، آماده سازی خودرو برای فصل سرما اهمیت زیادی پیدا می کند. لازم است دارندگان خودرو اعم از خودروهای شخصی تا خودروهای مسافربری به خوبی بدانند که چطور باید خودروی خود را برای تردد در این فصول از سال آماده کرده و چه مواردی را در چک لیست قرار دهند.

چند چیز وجود دارد که می توانید انجام دهید تا ماشین خود را برای یک فصل زمستان قریب الوقوع آماده کنید. زمستان گذرانی برای ماشین شما می تواند وقت و هزینه ببرد، بنابراین با این چک لیست زمستانی برای وسایل نقلیه برنامه ریزی کنید.

آماده سازی خودرو برای فصل سرما

آماده سازی خودرو برای فصل سرما را می توان به شکل زیر دنبال کرد:

برای آماده سازی خودرو برای فصل سرما باید آج لاستیک خودرو را بررسی کنید

هنگام آماده سازی ماشین برای زمستان، حتما لاستیک های خودرو را از نظر فرسودگی آج بررسی کرده و در هر بار تعویض روغن آن ها را بچرخانید (جا به جا کنید.). برای بررسی آج لاستیک خود، از “تست سکه” استفاده کنید. این کار را با گرفتن یک سکه و قرار دادن آن در شیار آج لاستیک انجام می دهید. سکه را که به سمت رخ آن که رو به شما است قرار دهید و آن را در آج بچسبانید تا بالای سر رخ سکه دیگر دیده نشود. اگر کل رخ سکه در شیار مشخص است ، وقت آن است که لاستیک های خود را تعویض کنید.

لاستیک های خودرو را پر فشار کنید

فشار کم هوا در لاستیک های شما می تواند در جاده های زمستانی به طور بالقوه خطرناک باشد. اتومبیل خود را به مکانیک ببرید تا فشار لاستیک شما را بررسی کند و در صورت لزوم لاستیک های خودرو را باد بیشتری بزنید. اگر دانش قبلی در مورد بررسی فشار لاستیک دارید، می توانید این کار را به راحتی و خودتان در یک پمپ باد لاستیک رایگان در پمپ بنزین محلی یا فروشگاه اتومبیل انجام دهید.

لاستیک های برفی را در نظر بگیرید

تعویض لاستیک برفی، به ویژه در بخش های سردسیر یا مناطق کوهستانی که در زمین های ناهموار برف سنگین می نشیند، می تواند به رانندگی در جاده های برفی و لغزنده کمک کند.
نکته: لاستیک های برفی MPG خودرو را پایین می آورند، بنابراین فقط در ماه های سخت زمستان لاستیک های برفی را مورد استفاده قرار دهید.

وضعیت لاستیک ها در زمستان

برای آماده سازی خودرو برای فصل سرما باید روغن و ضد یخ خودرو را عوض کنید

تعمیر و نگهداری منظم وسیله نقلیه فقط می تواند به شما کمک کند تا از بروز هرگونه مشکل در طی ماه های رانندگی در زمستان جلوگیری کنید.

بخاری خودرو را تعمیر کنید

اهمیت تعمیر بخاری خودرو برای فصل سرما چقدر است؟ رانندگی‌هایی با زمان کوتاه وقتی بخاری فعال در ماشین ندارید خیلی سنگین نیستند، اما در نظر بگیرید که اگر برای مدت زمان طولانی در ماشین خود گیر کنید چه اتفاقی می‌افتد – در حالی که گرما ندارید. داشتن بخاری  می‌تواند از سرمازدگی جلوگیری کند، اما همچنین می تواند یک اقدام پیشگیرانه عالی باشد.

از دست ندهید: شستشوی موتور خودرو

باتری خودرو را بررسی کنید

وضعیت باطری خودرو در فصول سرد سال چطور است؟ ظرفیت باتری وسیله نقلیه در هوای سرد کمتر می شود. اطمینان حاصل کنید که ماشین شما برای زمستان آماده شده است و باید مایعات و کابل های باتری خودرو را به طور حرفه ای بررسی کند.

بررسی خودرو در زمستان

زنجیر چرخ همراه داشته باشید

به جز موارد فوق، لازم است که حتما زنجیر چرخ همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به تردد در مناطق برفی و مسیرهای یخ زده، ریسک سر خوردن خودرو را به حداقل برسانید.

کلام آخر

شما چه موارد دیگری در خصوص آماده سازی خودرو برای فصل سرما می دانید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا