عمومی

چه روغن موتوری برای ماشین مناسب است

یکی از مهم ترین قسمت های موتور خودرو روغن است، که نقش بسیار مهمی در حرکت و راه اندازی خودرو دارد. حرکت کردن خودرو موتور نقش مهمی دارد، از سیستم احتراق گرفته تا منتقل شدن نیرو به چرخ ها، بسیار حائز اهمیت است. تمامی قطعات موتور برای حرکت خودرو با یکدیگر درگیر هستند و اگر بین آنها اصطکاک باشد باعث از بین رفتن انرژی شده و در قطعات ایجاد فرسودگی و خوردگی می شود. روغن هایی که برای خودرو به کار می روند تاثیر بسیار مهمی در کم کردن اصطکاک قطعات خودرو دارند. انتخاب نوع روغن و توجه به کیفیت آن حائز اهمیت است و نباید تحت تاثیر محیط بی کیفیت شده و بازدهی خودرو را پایین بیاورد. حتما در زمان خرید روغن موتور به اطلاعات درج شده بر روی آن توجه کنید، زیرا تنها چیزی که روانکاوی قطعات را انجام می دهد باید دارای بهترین کارکرد و کیفیت باشد. کارشناسان بسیاری بر روی تولید روغن مناسب برای خودرو تحقیقات گسترده ای انجام داده اند تا بتوانند یک روغن خوب و با کیفیت به مردم ارائه کنند.

نقش روغن موتور در خودرو

اصطکاک بین قطعات را کاهش می دهد

به دلیل وجود قطعات متحرکی که در خودرو وجود دارد، اصطکاک آن بالا می رود. ایجاد اصطکاک گرمای درون خودرو را افزایش می دهد، استفاده از روغن موتور این اصطکاک را پایین می آورد و از گرمای موتور کاسته می شود. روغن موتور خودرو از ساییدگی قطعات جلوگیری کرده و مانع خرابی قطعات خودرو می شود. اگر هنگام انتخاب روغن موتور از روغن مناسبی استفاده کنید، در هزینه های شما صرفه جویی می شود.

گرما را از چرخه احتراق دور می کند

با ایجاد احتراق درون سیلندر موتور شروع به کار می کند. با انفجار به وجود آمده موتور داغ می شود و اگر اصطکاک در خودرو ایجاد شود، به گرمای خودرو افزوده شده و موتور دچار اشکال می شود. استفاده از روغن موتور در خودرو همانند یک روکش یا عایق عمل می کند و از رسیدن گرما به چرخه خودرو جلوگیری می کند.

محصولات جانبی ناخواسته را جذب می کند

در جریان احتراق مواد مختلفی چون اسید و اکسید سیلیکون تولید شده و اگر به داخل خودرو بروند مشکل به وجود می آورند. در اینجا روغن موتور مثل آهنربا مواد را جذب خود می کند و از خرابی خودرو جلوگیری می شود.

زنگ زدگی را کاهش می دهد

برای احتراق خودرو، مواد سوختی باید با اکسیژن درون هوا ترکیب شود، وجود اکسیژن موجب زنگ زدن آهن های موجود در خودرو می شود. مطمئنا نمی توان از وجود اکسیژن در خودرو جلوگیری کرد، اما به کار بردن روغن موتور اثر بسیاری در اکسیدکنندگی خودرو دارد.

ویسکوزیته

عمل ویسکوزیته در خودرو یعنی غلیظ یا رقیق بودن مایع درون خودرو گفته می شود. ویسکوزیته یک شاخص مهم در روغن موتور است، که نام دیگر آن گرانروی می باشد. در مایعات به خاطر جاذبه ای که در بین مولکول های آن وجود دارد گرانروی شکل می گیرد و تغییرات آن بر حسب دمای موجود است. هر چه دما افزایش پیدا کند مقدار گرانروی کمتر شده و مایع حالت روان می شود. در انتخاب روغن موتور به این قضیه گرانروی باید توجه شود، زیرا با روشن شدن ماشین قسمت های مختلف آن آغاز به فعالیت می کند و وظیفه روغن در اینجا شروع می شود و اگر این اتفاق رخ ندهد به موتور خودرو نقص وارد می شود. روغن موتوری که در دمای کم محیط گرانروی بالایی پیدا کند سرعت روانکاوی آن بالا می رود و توانایی روانکاوی با سرعت بالا ندارد. اگر باز هم روغن موتور در دمای بالا قرار گیرد گرانروی پایین آمده و در نتیجه روغن توانایی پوشش دهی تمامی قطعات خودرو را ندارد. وقتی که خودرو روشن می شود برای اینکه چنین مشکلاتی به وجود نیاید مقدار ویسکوزیته آن را بر روی درجه بسته قرار می دهند.

خرید روغن موتور

شناخت استانداردهایی که به انتخاب روغن موتور کمک می کند.

استاندارد API

API به معنای موسسه نفت در آمریکا می باشد و تعیین کننده استاندارد و میزان کیفیت روغن های موتور است. API در موتورهای دیزلی و موتورهای بنزینی نمادی خاص دارد، در موتورهای بنزینی از حرف S و در موتورهای دیزلی از حرف C به کار رفته است. در هنگام خرید روغن موتورها به کلمات نوشته شده دقت کنید، اگر موتور بنزینی باشد به صورت APIS می باشد و برای موتورهای دیزلی از عبارت APIC استفاده شده است. در موتورهای بنزینی بعد از کلمه S حروف A تا Nبه کار رفته و در موتور دیزلی از حروف A تا J نوشته شده است. در این دسته بندی ها هر چه به طرف حرف A برویم نشان دهنده میزان کیفیت پایین روغن می باشد و هر چه به طرف حرف N و J برویم نشان می دهد که سطح کیفیت روغن موتور بالا است. پس توجه کنید که این حرف تا چه میزان بر مشخص کردن سطح کیفیت روغن موتور می تواند موثر باشد. از این علائم برای موتورهای دیزلی دو و چهار زمانه از عددهای ۲و ۴ در کنار آخرین حرف به کار می رود.

استاندارد SAE

این عبارت به معناب انجمن مهندسان خودرو است و اعدادی که برای درجه استاندارد آن تعیین شده از ۰ تا ۶۰ می باشد و در برخی موارد از حرف W به کار برده است. این نوع حرف اختصاری میزان ویسکوزیته روغن موتور ماشین را تعیین می کند که عدد ۰ آن پایین ترین گرانروی و روغن به آسانی حرکت می کند. هر چه اعداد اختصاری به طرف ۶۰ پیش برود مقدار گرانروی بالاتر رفته و روغن به سختی جاری می شود. وقتی در کنار این اعداد از حرف W به کار می رود نشان می دهد که میزان گرانروی روغن در زمستان پایین است.

تقسیم بندی روغن موتور طبق ویسکوزیته

روغن موتور مونوگرید

این نوع روغن موتور در زمان های مختلف مقدار گرانروی خود را تغییر نمی دهد و فقط بر اساس دما و فصلی خاص طراحی شده است. روغن موتور مونوگرید قدیمی و از گذشته از این روغن برای خودروها استفاده می شد. استانداردهایی که برای این روغن وجود دارد SAE و اعداد ما بین ۰ تا ۳۰ که در هوای سرد و درجه دمای کم کاربرد دارد. از این روغن در فصل های گرم نمی توان استفاده کرد و به دلیل اینکه با توجه به فصل ها قابل تغییر نیستند نمی توان گفت کیفیت برتری دارد.

روغن موتور مالتی گرید

کارشناسان با زیر نظر قرار دادن روغن موتور مونوگرید تلاش کردند تا نمونه ای از روغن تهیه کنند که دارای انعطاف پذیری بالایی باشد. با تغییر دادن ساختار روغن این امکان فراهم شد، که روغن موتوری تولید شود که در همه فصول کارایی خود را از دست نداده و کیفیت بالایی داشته باشند. دو عدد گرانروی در این روغن به کار رفته و حرف W آنها را از هم جدا می کند. عددی که اول قرار دارد برای هوای گرم و دمای بالا و دومین عدد مقدار گرانروی در فص سرد سال و میزان دمای پایین نشان می دهد. این روغن به گونه ای ساخته شده که در میزان دمای پایین سخت نمی شود و گرانروی بالایی دارد و همچنین در هوای گرم مانع پایین آمدن گرانروی روغن در موتور خودرو می شود. عدد ۱۰ که در این روغن به کار رفته کمترین گرانروی در فصل گرم و عدد ۴۰ مقدار بالاترین گرانروی در فصل سرد می باشد.

روغن موتور بر حسب ساختار

روغن موتور معدنی

این نوع روغن که بسیار ابتدایی و ساده است و مورده استفاده خودروهای قدیمی می باشد. روغن موتورهای معدنی بر پایه نفت خام ساخته شده و از افزودنی های زیادی در آن به کار نرفته و بیشترین وظیفه ای که دارد روانکاوی می باشد.

روغن موتور سنتتیک

روغن موتوری است که در آزمایشگاه تولید شده و اوایل برای موتورهای جتی استفاده می شد. با گذر زمان به دلیل قابلیت های خوبی که این روغن موتور وجود داشت، در خودرو هم مورد استفاده قرار گرفت. بسیاری از شرکت ها هستند که این روغن موتور خاص را تولید می کند. یکی از ویژگی های منحصربه فرد این روغن به کار رفتن شوینده و ضد زنگ و آنتی اکسیدان و ترکیبات ضد خوردگی در آن است. یکی دیگر از خوبی های روغن این است که رسوبات به جای مانده از احتراق را جذب کرده و مانع به وجود آمدن اکسیداسیون و زنگ زدگی و خوردگی می شود.

مزایای روغن سنتتیک

 • دارای طول عمر بسیار بالا
 • مقاومت در برابر اکسیداسیون
 • کمک می کند مصرف سوخت کاهش پیدا کند
 • ممانعت از خوردگی
 • به هیچ وجه سمی نیست
 • کارکرد بسیار مناسب و خوبی دارد.
 • دمای سوخت بالا
 • نقطه روان شدن پایین دارد
 • استفاده از روغن هایی با گستره ویسکوزیته زیاد بدون نگرانی از شکست پلیمر

روغن موتور نیمه سنتتیک

در روغن موتور نیمه سنتتیک از ترکیب روغن موتور معدنی و روغن موتور سنتتیک در آن به کار رفته است. درصد به کار رفته روغن سنتتیک در این محصول زیاد نیست. کیفیت این روغن در حد بالایی نسبت به روغن معدنی است و کاربرد خوبی در مواقع کار سخت موتور دارد. قیمت این روغن نسبت به بقیه روغن ها پایین و بیشتر برای خودرو وانت بار و SUV به کار می رود.

خرید روغن موتور

نکات مهم درباره روغن موتور خودرو

 • به هیچ عنوان از ترکیب چند روغن در خودرو استفاده نکنید.
 • وقتی خودرو را روشن کردید حرکت نکنید و ۲۰ ثانیه صبر شود تا روانکاری روغن انجام گیرد.
 • از افزودنی هایی که اطلاع ندارید با روغن سازگاری دارند یا نه استفاده نکنید.
 • از روغن های تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید
 • اگر روغن موتور سیاه نشود نشان می دهد قابلیت مناسب جذب ذرات و آلودگی روغن ندارد.
 • انتخاب روغن موتور خودرو را طبق دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب محفظه موتور انجام دهید.
 • شرایط آب و هوایی را در خرید روغن موتور در نظر بگیرید.

برندهای معتبر روغن موتور خودرو

برای تشخیص یک برند خوب روغن موتور باید به غلظت آن توجه کرد زیرا باید دارای غلظت مناسبی باشد. روغن نباید زیادی روان و یا غلیظ باشد در روغن های روان زودتر کیفیت خود را از دست می دهند و دچار کاویستاسیون می شود. اگر روغن موتور غلظت بالا داشته باشد به راحتی از مسیر روغن کاری جدا شده و به سیستم های خودرو فشار وارد می کند. رنگ روغن موتور بعد از گذشت زمان نشان می دهد که کیفیت دارد یا خیر، اگر رنگ روغن به مرور زمان سیاه شود نشان مرغوبین آن می باشد. این سیاهی نشان می دهد که عوامل ناخالصی و دوده های ناشی از احتراق را به خوبی جذب کرده است. بعد از هر مرتبه ای که اقدام به تعویض روغن خودرو می کنید، فیلتر روغن را عوض کنید، زیرا فیلتر ناخالصی ها را جمع می کند. اگر فیلتر را تعویض کنید بر روی کیفیت روغن اثر نمی گذارد و فقط عملکرد روغن افزایش پیدا می کند. سعی کنید برای خودرو خود از روغن های تصفیه شده به کار نبرید زیرا برای خودروهای کنونی مناسب نمی باشند و به دلیل اصل نبودن آنها آسیب های جدی به خودرو وارد می کنند. شرکت های بسیاری هستند که اقدام به تولید روغن خودرو می کنند که با کیفیت ترین این برندها را می توان شرکت توتال، کاسترول، الف، شل، لیکومولی نام برد.

برند خوب بازار برای روغن موتور چیست؟

یکی از بهترین تولیدات روغن موتوردر پالایشگاه نفت ایران تولید می شود، که کاربرد بسیاری در ایران و جهان دارد. بسیاری از روغن های موتور هستند که در سطح کیفیت بالا در شرکت های مختلفی تولید می شود و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. نمونه های مختلفی از روغن موتور در کشور ما به وسیله بهترین تولید کنندگان تولید می شود که قابلیت مقایسه با برندهای مختلف دارند. روغن موتورهای مختلفی با درجه و کیفیت مختلف در ایران و سراسر دنیا تولید می شوند. برند روغن خودرو که کیفیت خوب داشته باشد بسیار مهم است، شما می توانید روغن موتور اصل و با کیفیت را از عمده فروشان تهیه کنید. برندهای مختلفی هستند که در داخل و خارج از ایران در بسته بندی های مناسب تولید می شود. برندهای مختلفی در بازار ایران وجود دارند که هر روزه بر تعداد آنها افزوده می شود این برندها بسیار اصولی و با فرمول های ویژه ای تولید و به آسانی در نقاط مختلفی از جهان به فروش می رسند. برندهای ایرانی توانسته در بین برندهای جهانی جلب توجه کند و با تولیدات خود توانسته رونق چشمگیری داشته باشند. به غیر از برندهای ایرانی برندهای خارجی هم هستند که کیفیت های بالایی دارند و در کشور ما نیز مورد استفاده می باشند. یک نمونه از این برند ها که طرفداران بسیاری دارد آدینول می باشد که در ادامه مطلب شما را با این برند آشنا می کنیم. در ائامه با ما همراه باشی تا شما را با برندهای مختلفی از روغن موتور آشنا کنیم.

خرید روغن موتور

روغن موتور خودرو الف

این روغن موتور ایرانی به دلیل کیفیتی که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا باعث طول عمر زیادی در عمر موتور خودرو می شود. با استفاده از این روغن سطح سایش و خوردگی در قطعات خودرو کاسته می شود. وقتی از روغن موتور الف استفاده می کنید در مصرف سوخت خودرو صرفه جویی می شود و همچنین سطح آلودگی هوا پایین می آید. برای تعویض روغن موتور الف نیاز نیست روغن را زود به زود تعویض کنید زیرا در مدت زمان طولانی می شود از آن استفاده کرد. این نمونه روغن موتور از تشکیل رسوب و لجن در موتور جلوگیری می کند. نحوه عملکرد این روغن بسیار مناسب است و در حجم های ۴ لیتری به صورت نیمه سنتزی تولید می شود و برای خودروهای بنزینی و موتورهای انژکتوری و توربو شارژ قابل استفاده می باشد.

روغن موتور توتال

این روغن کیفیت بالایی در بین روغن های ایرانی دارد و سطح کیفی آن بالا است. برای اکثر ماشین های بنزینی کاربرد دارد و این محصول چند منظوره و با آخرین فناوری های تکنولوژی ساخته شده و شرکت های مختلفی چون پژو سیتروئین کیفیت محصول را تایید کرده اند. گرانروی بالای این روغن موجب عملکرد خوب در دمای بالا و پایین شده و به عنوان روغن چهار فصل قابلیت استفاده دارد.

روغن موتور بهران

این روغن موتور نیمه سینتیک می باشد و یکی از روغن های معروف و پرطرفدار است و عمر موتور خودرو را افزایش می دهد. به کار بردن این روغن موتور باعث پایین آمدن سایش در قطعات می شود. استفاده از روغن موتور بهران باعث بهبود استارت موتور در هنگام استارت زدن می شود. این روغن به دلیل کیفیت بالای خود دارای تاییدیه استاندارد از شرکت دایملر کرایسلر است. به همرا روغن ۴ لیتری که از این برند خریداری می کنید فیلتر روغن سرکان و فیلتر هوای سرکان داده می شود.

روغن موتور خودرو پونته میلانو

روغن خودرو نیمه سنتتیک که باعث روانکاری بهتر قطعات متحرک موتور خودرو می شود. لایه محافظتی به کار رفته در این خودرو از خوردگی و زنگ زدگی و سایش خودرو جلوگیری می کند. بسته بندی این روغن ۴ لیتری و دارای قدرت روانکاری بالا و از ایجاد لجن و رسوبات کربنی در موتور خودرو جلوگیری می کند. این روغن فرایند استارت سرد در خودرو بهبود می بخشد و در چهر فصل می توانید از آن استفاده کنید. روغن موتور پونته میلانو دوست دار محیط زیست می باشد و در مصرف سوخت صرفه جویی بسیاری می کند.

روغن موتور آدینول

این روغن موتور یکی از با کیفیت ترین روغن های موتور آلمانی است که در سراسر دنیا محبوبیت بسیاری دارد و از طریق شرکت های مختلفی می توانید اقدام به خرید این برند کنید. روغن آدینول که در سطح کیفی بالایی قرار دارد نیمه سنتتیک بوده و قابل صرفه جوئی در مصرف سوخت موتور دارد و درجه گراتروی آن ۴۰ است. آدینول در دماهای پایین قدرت روندگی دارد و از قطعات خودرو به خوبی محافظت می کند و توانایی تمیز کنندگی خوبی دارد. این روغن در دماهای پایین کمترین تبخیر و میزان نگهداری که از موتور دارد مناسب است. یکی از مشخصه های خوب این روغن سازگاری بالایی می باشد که با محیط دارد.

دلیل کم شدن روغن موتور

کم شدن سطح روغن موتور در خودرو امری طبیعی است و بسیاری از افراد فکر می کنند این یک مشکل است. دلیل کم شدن روغن موتور به کارکرد موتور مربوط می شود. ذراتی که در موتور وجود دارد تحت شرایط مختلف و با بالا رفتن حرارت در خودرو باعث کم شدن سطح روغن موتور می شود. خودروسازان همراه با تولیدات خود روغن های مناسب آن را معرفی می کنند. کم شدن سطح این روغن در مسافتی معین مجاز است و باید حتما به این مسائل توجه کنید. عواملی که باعث کم شدن مصرف روغن در خودرو می شود به شرح زیر می باشد:

 • طراحی موتور
 • تبخیر طبیعی مایعات به لحاظ فیزیکی
 • اشکالات فنی و روغن سوزی
 • عدم انتخاب صحیح روغن موتور
 • نحوه رانندگی
 • دمای بالاتر از حد معمول در موتور خودرو

در موتور به دلیل احتراق داخلی دمای سیستم افزایش پیدا می کند و میزان روغنی که در کارتر باعث تبخیر می شود. یکی دیگر از عواملی که باعث کم شدن سطح روغن می شود ۱۰ الی ۲۰ درصد روغن خروجی از راه کارتر و جداره سیلندر سوخته می شود و از موتور خارج می شود. وقتی دمای روغن شما بالا برود باید توجه شود و نشان دهنده مشکلاتی فنی خودرو می باشد. اگر در خودرو سطح روغن بالاتر از حد تعیین شده باشد حتما سطح روغن را پایین بیاورید.

شاخص های مهم در انتخاب روغن موتور مناسب

در انتخاب روغن موتور باید به کیفیت محصول و تاریخ انقضای محصول و نوع برند توجه کنید. یکی از موارد مهم در انتخاب روغن نوع محصول تولید شده و موادی است که در آن به کار رفته. برای اینکه خودرو شما عملکرد خوبی داشته باشد از روغن مناسب با کیفیت استفاده کنید.

تاخیر در تعویض روغن موتور

هر روغن خودرویی باید سر موقع تعویض شود تا سطح کارکرد خودرو افزایش پیدا کند. اگر روغن موتور خودرو دیرتر از زمان مشخص صورت گیرد خودرو با مشکلاتی مواجه می شود. در صورت تعویض دیر هنگام روغن موتور باعث شکستن ساچمه های فنر شده و موجب یاتاقان زدن موتور خودرو می شود. اگر دیدید عملکرد خودرو شما خوب نیست حتما روغن موتور را چک کنید زیرا از زمان تعویض آن گذشته است. در صورت تعویض نکردن به موقع روغن هزینه های بالاتری برای تعمیر خودرو خود باید پرداخت کنید. روغنی که در موتور به کار می رود به دلیل از دست رفتن مواد اصلی خود در بین قطعات اصطکاک ایجاد می کند و باعث گرم شدن موتور می شود. اگر موتور بیش از اندازه گرم شود قطعاتی چون پیستون و یاتاقان و بلبرینگ و کاسه نمد و قطعات دیگر دچار نقص می شوند.

بهترین زمان برای تعویض روغن موتور

وقتی خودرو شما بیشتر از ۵ تا ۱۰ هزار کیلومتر حرکت داشته باشد اقدام به تعویض روغن کنید. برای خودروهای جاده ای تعویض روغن بعد از ۱۰ هزار کیلومتر می باشد و برای خودروهای شهری بعد از ۵ هزار کیلومتر می باشد. در زمان تعویض روغن حتما به محتویات داخل روغن توجه کنید تا محتویات داخل خودروی خود را بررسی کنید. اگر در روغن موتور برادهای از قطعات خودرو مشاهده کردید نشان می دهد باید به خودرو رسیدگی کنید. اگر بر روی روغن خودرو حباب هایی ایجاد شده باشد یعنی روغن با آب مخلوط شده و به صورت حباب نمایان می شود.

قیمت بهترین روغن موتور

روغن های موتور بسیاری با برندهای متفاوتی تولید می شوند که دارای قیمت های مختلفی هستند. بهترین کیفیت روغن موتور که کاربردهای بالایی دارند از انواع روغن های زیر می باشند:

 • روغن موتور بنزینی
 • روغن موتور دیزلی
 • روغن موتور پراید و دیگر خودروها
 • روغن موتور هیدرولیک

نمونه هایی از روغن خودرو با کیفیت عالی در بازار عرضه می شوند که یک نوع از این روغن ها آدینول می باشد که دارای استانداردهای معتبری در سطح دنیا است. شما می توانید این برند و برند های دیگر روغن ایرانی و خارجی را با بهترین قیمت خریداری کنید. شما می توانید قیمت روغن را در سایت های مختلف با توجه به نوع برند آن مشاهده و خریداری کنید.

تفاوت روغن موتور دیزلی و بنزینی

از انواع روغن های موتور می توان به روغن موتور دیزلی و بنزینی نام برد که تفاوت بسیاری با هم دارند. خریداری هر کدام از این روغن ها باید با توجه به نیاز خریداری شود.

 • روغن موتورهای دیزلی گرانروی بالایی نسبت به روغن های بنزینی دارد.
 • روغن موتور دیزلی افزودنی بیشتری نسبت به روغن موتورهای بنزینی دارد.
 • موتور دیزلی به دلیل کیفیت سوختی که دارد موجب ایجاد دوده و مواد ناخالص بیشتر نسبت به موتورهای بنزینی دارد

مزایای برند ادینول نسبت به سایر محصولات

آدینول یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین تولید کننده نمونه های مختلفی از روان کننده های تخصصی و فوق تخصصی با به کار بردن بهترین تکنولوژی ها است. آدینول بزرگترین پالایشگاه تولید کننده بنزین و دیزل می باشد که در گذشت زمان اقدام به تولید روغن در کشور آلمان کرد و بسیار پیشرفت چشمگیری داشت. روغن های موتوری که در این کارخانه تولید می شود نسبت به بقیه روغن ها دارای کیفیت بالا به شمار می آید. اکنون در این کارخانه نمونه های متعددی از روانسازی در این کارخانه مدرن با بهترین تکونولوژی های روز دنیا با بالاترین درصد کارایی تولید می شود. این برند از کشور آلمان به بیشتر از ۱۰۰ کشور در دنیا ارسال شده و از طریق نمایندگانی که در کشورها قرار دارند توزیع و پخش می شود. به خاطر اینکه این شرکت آلمانی مدرنترین و با کیفیت ترین روغن صنعتی و خودرو را در کارخانجات خود تولید می کند، بسیاری از تولیدات خود را در اروپا و آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می دهند. این روغن با توجه به تکنولوژی بالایی که در آن به کار رفته مورد تایید بیشترین برندهای خودروسازی در دنیا  قرار گرفته است. روغن ادینول دارای ۱۵۰ تاییدیه کیفیتی جهت روغن های خودرو شناخته شده. آدینول کیفیت بالای خود را حفظ کرده و مواد اولیه را مورد کنترل دقیق قرار داده و در نتیجه محصولی که تولید می کند بسیار عالی است. این شرکت معتبرروغن های خودر را بسته بندی و توزیع می کند و غیر از آلمان هیچ شرکتی این کار را انجام نمی دهد. محصولاتی که از طریق این شرکت به ایران صادر می شود ۱۰۰ درصد وارداتی و در بسته بندی آلمانی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

محصول از کجا خریده شود

همانطور که گفته شد برای خرید روغن موتور باید به کیفیت و اصل بودن محصول توجه کنید. یکی از محصولاتی که دارای کیفیت و سطح بالایی دارد، روغن موتور ادینول، محصول شرکت آلمان می باشد. این محول با کیفیت و اصل را می توانید از طریق وب سایت رویتاخودرو خریداری کنید. این شرکت در تلاش است که محصولات وسیعی از خودرو با قابلیت و کیفیت بالایی در داخل و خارج از کشور در اختیار مشتریان خود قرار دهد. پیدا کردن برندهای مطرح دنیا که اصل باشد کار دشواری است، رویتا برای راحتی کار شما این برند مطرح دنیا را به راحتی در اختیارتان قرار می دهد. یکی از گزینه هایی که برای سایت رویتا مطرح است مشتری مداری می باشد و سعی در جلب رضایت مشتری دارد. رویتا این اطمینان را به شما خواهد داد که محصولی با کیفیت و اصل در اختیار خریداران خود قرار دهد و اصل را بر منافع مشتری می گزارد. روغن موتور ادینول را می توانید با قیمت مناسب از طریق شرکت رویتاخودرو خریداری کنید و مطمئن باشید این برند معتبر همیشه از طریق این شرکت تامین می شود. کیفیت این محصول بسیار عالی و برای استفاده از این روغن با هیچ مشکلی مواجه نمی شوید.

مزیت خرید اینترنتی روغن موتور

حالا که درباره روغن موتور اطلاعات کافی پیدا کرده اید و قصد خرید روغن موتور دارید می توانید از طریق سایت رویتاخودرو اقدام به خرید اینترنتی کنید. شما با خرید اینترنتی روغن از این سایت مطمئن خواهید شد که روغن درجه یک با بهترین کیفیت و افزایش طول عمر خریداری کرده اید. رویتا یکی از بهترین و معتبرترین سایت هایی است که روغن های خود را با گارانتی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. اصالت کالاهای این سایت زبانزد همه کسانی است که از طریق این سایت خرید اینترنتی خود را انجام می دهند. با انتخاب این سایت می توانید یکی از بهترین برندهای روغن که آدینول می باشد از طریق این سایت خریداری کنید. تنها کافیست یکبار امتحان کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا