آموزشپیشنهاد سردبیر

تقسیط خلافی خودرو ؛ حضوری + اینترنتی

زمانی که عدد خلافی خودرو بالا رفته و با یک فهرست طول و دراز از جرایم رانندگی در استعلام خلافی خودروی خود روبرو می‌شوید، هیچ چیزی بیش از امکان تقسیط خلافی خودرو نمی‌تواند دلگرم کننده باشد. به این ترتیب به جای آن که مجبور به پرداخت یکجای مبلغ کل خلافی باشید، امکان آن را خواهید داشت تا در طول چند ماه، به صورت قسطی، نسبت به پرداخت جرایم رانندگی وسیله نقلیه خود اقدام کنید.

جالب است که این موضوع تقسیط خلافی نه تنها در خصوص لیست جرایم رانندگی مربوط به خودروها، بلکه در خصوص جرایم رانندگی مربوط به موتورسیکلت نیز کارایی داشته و مالکان این وسیله نقلیه نیز می‌توانند از پرداخت قسطی خلافی موتورسیکلت بهره‌مند شوند. در واقع شما می توانید با مراجعه به راهور۱۲۰ تقسیط خلافی خودرو یا موتورسیکلت خود را انجام داده و به صورت قسطی هر بار بخشی از جرایم را پرداخت کنید.

روش‌های تقسیط خلافی خودرو

شرایط تقسیط خلافی خودرو چگونه است؟ در شرایط مختلفی ممکن است شما تصمیم به قسطی کردن خلافی خودرو خود بگیرید. زمانی با استعلام خلافی خودرو با کد ملی و رویت بالا بودن عدد آن، تصمیم می‌گیرید که خود به صورت قسطی و ماهیانه بخشی از این مبالغ را پرداخت کرده و زمانی دیگر پس از توقیف خودرو به وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی و به منظور ترخیص وسیله نقلیه، نیاز به پرداخت جرایم خواهید داشت که بحث قسطی کردن خلافی مطرح می‌شود. با در نظر گرفتن این شرایط، روش‌های مختلفی پیش روی شما خواهد بود.

پرداخت قسطی خلافی اینترنتی

تقسیط خلافی خودرو از طریق اینترنت چطور امکان پذیر است؟ پرداخت قسطی خلافی از طریق اینترنت، به سادگی انجام می‌شود. برای این منظور می‌توانید از طریق وب سایت راهور ۱۲۰ اقدام کرده یا یکی از اپلیکیشن‌های استعلام و پرداخت خلافی را انتخاب و نصب کرده و از طریق گوشی تلفن همراه هوشمند خود، نسبت به انتخاب هر یک از موارد خلافی و پرداخت تکی یا چند تایی آن‌ها اقدام کنید. در واقع این نوعی پرداخت قسطی به سلیقه خود شما بوده و می‌توانید برای انجام آن، هر گونه برنامه‌ریزی در ریتم پرداخت جرایم داشته باشید.

پرداخت قسطی خلافی خودرو

قسطی کردن خلافی خودرو حضوری

نحوه تقسیط خلافی خودرو به صورت حضوری چگونه است؟ در صورتی که خودروی شما به وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی به هر دلیلی توقیف شده و اکنون جهت ترخیص آن، تنها مورد باقی مانده، ارائه برگه خلافی صفر خودرو باشد، می‌توانید از امکان قسطی کردن خلافی خودرو استفاده نمایید. به این شکل کافی است که برای قسطی کردن خلافی خودروی خود درخواست داده و پس از موافقیت با آن، امکان آن را خواهید داشت تا بدون پرداخت هیچ گونه پیش قسطی، مبلغ کل خلافی خودروی خود را در اقساط ۱۲ ماهه واریز کرده و در ضمن خودرو را نیز از توقیف خارج نمایید.

تقسیط خلافی خودرو بالای یک میلیون تومان

یکی از مهم‌ترین شرایطی که باید حتما برای تقسیط جریمه خودرو و کاهش مبلغ کل آن سریعا اقدام کنید، زمانی است که مبلغ کامل جریمه وسیله نقلیه شما از یک میلیون تومان بالاتر رفته باشد. در این حالت خودرو در ریسک توقیف به وسیله مامور پلیس راهنمایی و رانندگی و هدایت به پارکینگ قرار خواهد گرفت. از این روی لازم است که خیلی زود، با قسطی کردن خلافی خودرو، نسبت به پرداخت آن‌ها طی هفته‌ها یا ماه‌های پیش رو اقدام کرده و مبلغ کل خلافی را کاهش دهید.

تقسیط خلافی خودرو

نکته: اخیرا رئیس پلیس راهور کشور اعلام کرده است که مبلغ مستوجب توقیف خودرو و انتقال به پارکینگ‌های راهنمایی و رانندگی از ۱ میلیون تومان، به ۳ میلیون تومان افزایش یافته است. این به دلیل تورم و همین طور افزایش نرخ جرایم راهنمایی و رانندگی بوده که باعث می‌شود خیلی زود با اعمال چند جریمه خودرو، رقم کلی جرایم وسیله نقلیه شما به خلافی بیش از ۱ میلیون تومان افزایش یابد.

سخن آخر

اگر چه به نظر می‌رسد که پرداخت قسطی مبلغ کل خلافی خودرو، راهی عالی برای کاهش بار واریز یکجای رقم جرایم رانندگی باشد، اما با این همه استعلام به موقع خلافی و پرداخت زودهنگام، هنوز بهترین راه حل محسوب می‌شود. شما چه نظری در این باره دارید و معمولا چطور با جرایم وسیله نقلیه خود، کنار می‌آیید؟

همین طور بخوانید:

کد تخلفات رانندگی

استعلام معاینه فنی خودرو

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا